Papouščí a paví peří pomáhalo na Krásném: výnos z jejich prodeje pomůže papouškům v nouzi

UVNITŘ FOTO – Společnost Laguna, která se stará o opuštěné a nemocné papoušky a je fakticky jediným specializovaným papouščím útulkem v České republice, se letos poprvé aktivně účastnila Papouščího dne na Krásném u Šumperka. První dík patří samozřejmě organizátorovi této velkolepé show, Zdeňku Krňávkovi. Nejen, že Laguně umožnil maximální prezentaci naší záchranné stanice, ale zisk z celé akce ve výši 5 200 Kč předal na veterinární výdaje pro nemocné papoušky, o které se staráme a kterým se poté, pokud to je možné, snažíme najít nový domov a láskyplné majitele.
Velký dík posílá Laguna volnoletecké skupině Uzavřená křídla, která po celý den prezentovala Lagunu a její programy na záchranu papoušků v nouzi. A velký potlesk si zaslouží nejmladší členové Laguny – Patrik a Kája (na snímku) – kteří po celý den neúnavně prodávali paví peří od sponzora Petra Hobzy, fotili papoušky druhu korela a kakadu se zájemci a pro Lagunu takto nasbírali 8 407 Kč. Nejde ani tolik o vybrané finanční prostředky, ale vážíme si nadšení pro společnou věc, protože právě tito mladičtí chovatelé za čas převezmou naše žezlo. Vzhledem k tomu, že nevynechají možnost navštívit skoro každou akci, kde volně létají papoušci, určitě se s nimi a jejich „obchůdkem“ potkáte.

Prezentace společnosti Laguna na Papouščím dni na Krásném. Vlevo paví peří, jehož prodej vydělal na pokrytí provozních nákladů stanice pro papoušky v nouzi. (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Chovatelé ze skupiny Uzavřená křídla měli na Krásném společnou prezentaci se společností Laguna (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Přidejte se a pošlete Laguně peří!

Bezva nápad (Zbyněk Stibor a Pavluška-Ara) posbírat vypadané peří z papoušků také přinesl své ovoce v podobě příspěvků pro Lagunu. Do začátku takto vybrali 2 235 Kč. Ideální plán na příští rok – sbírejte peří a přivezte ho příští rok na Krásné, pomůžete Laguně! Brzy nás čekají velké celostátní výstavy exotického ptactva, kde bude možné tímto způsobem získat další finanční prostředky, a ještě vylepšit péči o papoušky, kteří neměli štěstí na původní majitele a nesou si sebou do dalšího života psychické problémy a poruchy chování. I takoví papoušci si ale zaslouží žít a prožít zbytek života kvalitně! Pokud tedy chcete pomoci, pište nebo volejte: magdalena.zohova@email.cz, 603 211 381.

K TÉMATU: Magdalena Žohová: Postižení papoušci mají právo na život, Laguně se daří nacházet jim nové majitele

Na závěr musíme poděkovat všem, kdož se jakkoliv připojili do této akce, někteří inkognito (v čele s mladinkou araraunou Oskárkem a dalšími), a projevili nejen neskutečný zájem o papoušky v nouzi, ale svými nádhernými papoušky přispěli k vytvoření úžasné atmosféry, kdy všichni mohli zapomenout na těžkosti a šarvátky všedního života a mohli se plně věnovat našemu společnému „koníčku“ a obdivovat s dalšími stejně postiženými šílenci krásu exotického ptactva.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Web používá cookies, kliknutím toto berete na vědomí. Dálší informace

Cookies je soubor, který se ukládá ve vašem počítači. Je potřebný k fungování uživatelského nastavení, reklamy a bezproblémového fungování webu. Kliknutím na OK souhlasíte s používáním.

Storno