Vznikl ParrotsDailyNews.com, nový mezinárodní internetový deník o papoušcích

Parrots Daily NewsŘady internetových stránek o papoušcích tento týden rozšířil anglicky psaný web ParrotsDailyNews.com, jeden z prvních celosvětových zpravodajských internetových deníků pro chovatele papoušků vůbec. Za ambiciózním projektem, který chce oslovit zejména evropské, ale i další chovatele po celém světě, stojí český chovatel loriů a spolupracovník řady odborných chovatelských časopisů Lubomír Tomiška a vydavatel webu Ararauna.cz Jan Potůček. ParrotsDailyNews.com vychází z konceptu Ararauny, chce denně přinášet články, rozhovory, analýzy, komentáře a reportáže z celého světa, včetně návštěv u chovatelů po celé Evropě.

ParrotsDailyNews.com a Ararauna.cz od začátku úzce spolupracují na obsahu, navzájem si poskytují články, které by mohly zajímat publikum druhého webu. Část obsahu ale zůstane pro obě stránky odlišná, specifická pro okruh čtenářů toho kterého deníku. Pro ParrotsDailyNews.com se již podařilo domluvit spolupráci se známým odborníkem na papoušky Tonym Silvou, jehož knihu Průvodce chovem papoušků letos na jaře vydá redakce časopisu Nová Exota, či například s australským časopisem Aviary Life, z něhož bude ParrotsDailyNews.com přetiskovat vybrané články. Spolupráci webu nabídli i další chovatelé, kteří poskytnou své bohaté a unikátní fotoarchivy zajímavých papouščích druhů.

Aktuální podoba nového mezinárodního webu pro chovatele papoušků ParrotsDailyNews.com (Screenshot: Ararauna.cz)
Aktuální podoba nového mezinárodního webu pro chovatele papoušků ParrotsDailyNews.com (Screenshot: Ararauna.cz)

Čtenáři ze 74 zemí světa

Vedle pravidelných článků se na ParrotsDailyNews.com objevuje i atlas papoušků s odkazy na další zdroje informací, plánované jsou další databáze, diskusní fórum i chovatelská inzerce. Čtenářsky velmi zajímavé budou reportáže z návštěv u předních evropských chovatelů, ptačích parků a zoologických zahrad, ale také velkých chovatelských burz či výstav. Už teď se například můžete těšit na velkou reportáž z únorové burzy v holandském Zwolle, která je největší akcí svého druhu v celé Evropě. ParrotsDailyNews.com rovněž plánuje provozovat vlastní videokanál na YouTube, z něhož bude čerpat i Ararauna.cz. Díky novému mezinárodnímu webu se Ararauně otevře přístup k dalšímu atraktivnímu obsahu, který bude lokalizovat do češtiny.

K TÉMATU: Ararauna.cz a Papoušci.net spojují síly. Vzniklo diskusní fórum pro slušné chovatele

ParrotsDailyNews.com je od začátku velmi aktivní na sociálních sítích, má vlastní profily na Facebooku, Google+ a Twitteru. Za první den existence získal přes 200 fanoušků na Facebooku a jejich počet neustále stoupá. Zájem o obsah webu v prvních dnech projevili čtenáři z různých koutů světa, mezi nimiž převažovali uživatelé ze Spojených států, Austrálie, Velké Británie, Německa, Francie, Holandska, ale i Indie, Jihoafrické republiky, Filipín, Singapuru či Brazílie (celkem ze 74 zemí světa). Hned první den existence se ParrotsDailyNews.com podařilo v návštěvnosti předběhnout Araraunu, když podle statistiky Google Analytics oslovil 865 unikátních uživatelů, kteří zhlédli 2 459 stránek (údaj z pondělí 19. ledna 2015).

Profil webu ParrotsDailyNews.com na Facebooku. Najdete ho na adrese https://www.facebook.com/pages/Parrots-Daily-News/928413553836285?fref=ts.
Profil webu ParrotsDailyNews.com na Facebooku. Najdete ho na adrese https://www.facebook.com/pages/Parrots-Daily-News/928413553836285?fref=ts.
Profil webu ParrotsDailyNews.com na Google+. Najdete ho na adrese https://plus.google.com/b/100235526533131896487/112308999477031319479/posts
Profil webu ParrotsDailyNews.com na Google+. Najdete ho na adrese https://plus.google.com/b/100235526533131896487/112308999477031319479/posts.
Profil webu ParrotsDailyNews.com na Twitteru. Najdete ho na adrese https://twitter.com/ParrotsDaily
Profil webu ParrotsDailyNews.com na Twitteru. Najdete ho na adrese https://twitter.com/ParrotsDaily.

Předchozí článek

Nová chovatelská burza v Kroměříži napoprvé přilákala dva tisíce návštěvníků. Převládali exotáři

Dálší článek

Jaroslav Jelínek: Ary hyacintové se nám podařilo odchovat až po 14 letech, ale stálo to za to

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější