Vložit do: Pořízení dalšího papouška

Úvodní stránka Fóra Ochočení papoušci Pořízení dalšího papouška Vložit do: Pořízení dalšího papouška

#3565

Dobrý den, řešil jsem podobný problém. K ochočeného samečkovi ary ararauny, kterému ale bylo 2,5 roku a chovali jsme ho od čtyř měsíců, jsme si loni v prosinci pořídili stejně starou samičku, navíc neochočenou (odchovanou „nadivoko“ pod rodiči). Od začátku bylo jasné, že sameček bude považovat nového papouška za vetřelce a nežádoucího soka, s kterým se musí dělit o naši pozornost.

Samičku jsme umístili do samostatné klece a několik dní je na sebe nechali jen dívat. Potom jsme samečka každý den na chvíli dávali k samičce. Zpočátku to nebylo nic příjemného, papoušci po sobě sekali pařáty a zobáky. Po nějaké době se zklidnili, po měsíci jsme je sestěhovali do jedné klece (poměrně velké) a i když občas ještě zašermují zobáky, už jsou v pohodě – spí na stejném bidle vedle sebe a zvykají si na sebe.

Každopádně ale musíte počítat s tím, že prvotní reakce Vašeho současného papouška bude odmítavá. Chce to trpělivost a nepodnikat žádné unáhlené a zbrklé změny. Ptáci si na sebe musí nejdřív zvyknout, nesmíte je nutit do přímého kontaktu.