Vložit do: Vaše zkušenosti s prodejci krmiva/zverimexy?

Úvodní stránka Fóra Chov a odchov Vaše zkušenosti s prodejci krmiva/zverimexy? Vložit do: Vaše zkušenosti s prodejci krmiva/zverimexy?

#2689
Anonymní uživatel
Neaktivní

Kupujeme krmivo pro Papouška senegalského, tedy pro střední a velké papoušky. Člověk by nevěřil, co se dá sehnat. Varovala bych před zverimexem v Intersparech. Pár jsme jich navštívili. Balíček loupaného prosa měl plno dírek a byl plný černých brouků. Totéž prosné klasy, hned vedle pytlíky slunečnic. Byla toho spousta prožraného také kolem.

Jinak odzkoušené značky:
– Avicentra – 2,5kg pytel pro velké papoušky. Papouškovi nechutnaly slunečnice, po 14dnech byly úplně všechny v kyblíku žluklé, stejně jako jiná zrna. Koupeno na burze u p.Bartla. Několikrát za sebou stejná kvalita této značky. Vůbec neklíčilo.
– Cunipic Parrots – fialovo-bílý obal s fotkou žaka. Jedním slovem – katastrofa. Také jsme vyzkoušeli vícekrát a vždy stejný výsledek. Slunečnice zašedlé, krmení jakoby zaprášené, vše stejné šedé barvy, slunečnice obité, popraskané a ani jednou neklíčilo.
– Darwin’s Premium – papouškovi docela chutnalo, ale více jak 50% složek stejně nesnědl. Většinou málo zrní a spousta doplňujících pekárenských výrobků, nějakých barevných křupek. Párkrát (koupeno ve zverimexu v Kauflandu) jsme měli v balení housenky a můry. Klíčilo jen něco z balení (vyzkoušeno na všech baleních, které jsme koupili).
– Delicious Polly – k dostání v prodejně Tesco nebo v Obi. Směs papoušek jedl, ale je velice chudá, nezajímavá, papoušek vyjídal jen co mu chutnalo, většinou slunečnice. Nic víc. Směs klíčila, ale ne vše. Namáčené to papoušek nechtěl vůbec.
– Prestige Exotic Nut Mix (Versele-Laga) – papouškovi chutnalo, klíčilo, jedl i namáčené. Pěkná vonící směs.
– Parrots Prestige (Versele-Laga) – koupeno na burze, neklíčilo, papouškovi chutnalo opět jen něco.
– Prestige Premium V.A.M. (Versele-Laga) – chutnalo, klíčilo.

Zkoušeli jsme spoustu zverimexů, spoustu značek apod. a dospěli jsme k závěru, že krmení začneme míchat sami. Vymysleli jsme směsi přímo podle chuti našeho senegálce a nemůžeme si stěžovat, že by lidé nevolali a neobjednávali. Jedná se o krmivo pro mazlíčky, protože do voliér se zřejmě chovatelům neoplatí (i když někteří to berou do voliér do misek jako zpestření v boční misce). A teda to nám papoušek zbaští 90% misky, krásně nám to klíčí, namáčené má taky rád. Krmíme tím příležitostně i domácího králíka a ten taky nijak výrazně neprotestuje 🙂

Přeji všem hodně zdaru s krmivem! 🙂 Lenka