Cestování s papouškem

Úvodní stránka Fóra Ochočení papoušci Cestování s papouškem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    ivetast
    Člen

Mohu s papouškem (žako kongo) volně cestovat po EU, nebo k tomu potřebuji nějaký doklad?

Registraci CITES určitě nepotřebujete, žako nespadá do I. přílohy této mezinárodní úmluvy. Pro jistotu bych ale na Vašem místě kontaktovaĺ někoho z ministerstva životního prostředí nebo České inspekce životního prostředí (ČIŽP) a prověřil si, jak to je. Žakové se poměrně často pašují, proto by asi nebylo od věci mít nějaký doklad jeho původu, nebo alespoň pro prokázání, že je Vaším majetkem. Určitě budete potřebovat veterinární povolení. Doporučuji se obrátit na Jana Beneše z ČIŽP (benesj@cizp.cz). Na Ararauně jsme před časem řešili otázku dovozu a vývozu papoušků, ale to bylo jen v případě prodeje nebo nákupu:

Jak legálně dovážet nebo vyvážet papoušky z České republiky?

Zdravím po EU potřebujete kupní smlouvu na základě které prokážete že je popoušek váš a prvotní veterinární vyšetření které dostanete ( měla by ste dostat) při koupi papouška. Je tam například, pohlaví, test na chlamídye atd. Já jsem jel letos v zimě do Rakouska a vše v pohodě. Nikdo nás nestavěl :)))). A pravda ARA se schovat nedá. Složitější je to mimo EU to jsem řešil letos a mohu říci že je to posílání od čerta k ďáblu. A to se jednalo jen o Chorvatsko. Dnes už je to v pohodě už je také v EU. Tak přeji šťastnou cestu.

ivetast
    Člen

Děkuji za radu, take jsem si myslela, zě by mohla stačit kupní sml. a vyšetřeni. Ale dostala jsem několik informací, ze je potřeba i aktuální potvrzení od veterináře. Vzhledem k tomu, že jsem to řešila na poslední chvíli, papouška jsem jako vždy, když někam odjíždím odvezla k babičce 🙂 ….příští rok už ale pojede s náma!

Ondra Rakk
    Člen

Potřebuji poradit nevíte prosím jaké všechny papírty potřebuji abych mohl cestovat s kakduem bílým? jedem na dovolenou do Chorvatska

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.