Co očekáváte od nového ředitele ZOO Dvůr Králové?

Úvodní stránka Fóra Chov a odchov Co očekáváte od nového ředitele ZOO Dvůr Králové?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2958

  Od prosince má ZOO Dvůr Králové nad Labem nového ředitele Přemysla Rabase, bývalého šéfa Podkrušnohorského zooparku Chomutov. Co by podle vás měl na královédvorské zoologické zahradě změnit? – Osobně se mi nelíbí, jak tato ZOO za poslední léta doslova likviduje chov velkých papoušků, takže bych se přimlouval za jeho obnovu.

  #2959

  Trošku od tématu. Vono to s těma papouškama není nijak valné ani v jiných ZOO. Mnohem více je možno prohlédnout si v soukromích chovech .Snad jen ZOO Lešná má věčí zastoupení arů ale jsou i australští papoušci prěce krásní a těch moc v ZOO není ,přitom jsou nenároční.Ale to posuzuji z hlediska chovatele. Pro běžného návštěvníka je to asi dostačující.

  #2960

  ZOO Lešná je tím známá, ale u mnoha dalších ZOO narazíte na papoušky, které byste tam nečekal. Jen se o nich nezmiňují na svém webu. Taková pražská nebo ústecká ZOO mají druhy, kterých je minimum i mezi soukromými chovateli. Bohužel, část je zatím v deponaci ze zabavených ptáků a nebylo ještě rozhodnuto, zda propadnou státu a zůstanou v jejich vlastnictví, aby je mohly veřejně vystavit. V Praze se to ale už stalo u arů hyacintových a kobaltových, kakadu palmových, amazoňanů šedohlavých a jamajských… Většinu z nich dají do nové expozice velkých papoušků, kterou otevřou napřesrok (2014).

  #2970

  Ať už bude dělat ředitele kdokoliv určitě mu není co závidět. Denní provoz ZOO rřijde řádově na 100 000-250 000 kč dle velikosti ZOO. Sehnat takové množství peněz klobouk dolů.

  #2975

  Většina zoologických zahrad jsou příspěvkové organizace zřizované městy nebo kraji, takže mají jisté peníze z veřejných rozpočtů + vstupné + z prodeje propagačních materiálů + sponzorské dary. Samozřejmě se to liší podle velikosti ZOO a jejího umístění, Praha má v tomhle obrovskou výhodu. Ale zdrojů peněz je vždycky víc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.