Co všechno se naučil říkat váš papoušek?

Úvodní stránka Fóra Ochočení papoušci Co všechno se naučil říkat váš papoušek?

• Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel rubik a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor

Náš ara ararauna (samec, dva a čtvrt roku) říká nejčastěji „čau“, potom „nazdar“, „ahoj“, „aruna“, „ara-ara“ a žena ho naučila i „nesežer mě“ (to říká ararauna v Pirátech z Karibiku).

janik1530
    Člen

Naše samička žako Matýsek říká: dobré jitro, s neodolatelně lehce pohrdavým tónem říká: to koukáš, co? vždy v té správné situaci, pokřikuje liquere! přesně tak, jak se má, toužebně na mě volá vždy z kuchyně do pokoje: janíku, janíčku… ale naprosto toužebným vábivým tónem a pak se mi vysměje.umí své jméno, Matýsku, papoušku, papoušínku, takové ty hlášky jako: no jo,kvoká, mňouká,smrká,kloktá,mele kafe,skřípe a zvoní. když zazvoní telefony, pořvává: haló!umí vzdychat.jeho: miláčku ..patří do filmů pro dospělé, to rozhodně.takové to: kuk a ahoj, co?!, čaučau,to je jasné,to oni odkoukají.napodobují andulky,které mám taky doma a jak dokrmuji někdy mladé,tak se naučili žebrat,ale v násobných decibelech, to je něco. skvěle umí nápěvy z reklam, takové ty pískané a když slyší vážnou muziku a nějaké opery, tak vždy se přidá a preluduje s překvapivým talentem. a ted už si nahonem nemůžu vzpomenout a taky aby to nebylo moc dlouhé, tak zatím vše 🙂

ivetast
    Člen

Mám žaka (holčičku) již 7 let, každý den si s ní hraji, prakticky celý den je se mnou (pracuji z domova), ale mám pocit, že je to jediný papoušek na světě, který vůbec nic neříká 🙁 Nenapodobuje vyzvánění telefonu ani nic podobného. Pokud by měl někdo radu čím by to mohlo být, budu ráda za jakýkoliv podnět.

Anonymní uživatel
    Neaktivní

Máme Papouška senegalského, samec, 3 roky. Pokud začne mluvit, tak jen v situacích, ve kterých se to naučil. Můžeme ho přemlouvat, aby něco zopakoval jak chceme, ale prostě ne. Jen v dané situaci.
    – čau čaaaaaau – při příchodu do místnosti s voliérou, pokud někdo přijde na návštěvu, pokud vchází pes do místnosti…
    – pojď – pokud si nás chce přivolat, případně přivolání psa a králíka
    – Neřviiii; Co to bylo?!; Co to je?!; Nesmíš to! – takto se okřikuje sám, pokud řve jak na lesy, nebo pokud udělá něco nehezkého (kousnutí, házení hraček po zemi, aj.)
    – Nezlob Leničku – toto říká, pokud křičí a já odcházím naštvaně z místnosti
    – pa-pa – loučení při odchodu z místnosti, při odchodu pryč z domu. Papoušek po těchto slovech nevydá ani hlásku. Pokud toto neřekneme a nerozloučíme se, je slyšet přes okno hodně bloků daleko mezi barákami 🙂
    – vodičkuuu vodičkuuu – při žebrání o misku s vodou, při dolévání nové vody, čištění misky, při umývání nádobí, apod.
    – Bonnie, Bonnini – opakuje krásně své jméno
    – Kiki – jméno domácího králíka. Tento pojem však vztáhl obecně na cokoliv menšího a pohyblivého, pojem Kiki tedy huláká na malé děti, na psa, na králíka…
    – kakat – vždy ohlásí svou potřebu, kterou vykonává výhradně na kleci

Dále:
    Dáme vodičku? Pojď pooojď. Nekecej! Neřvi! Spinkat Bonninko, spinkat……..

Zvuky:
    znělky z reklam a filmů, skřípání všech skříní, skříněk, dveří.., zvonění domovního zvonku i mobilního telefonu, mlasknutí pusinky, kloktání, kýchání, smrkání, škytavka… 🙂

Lenka

Dnes mě překvapil náš 2,5 roku starý sameček ararauny. Nesnáší, když v ptačím pokoji zametám smetákem. Dnes kvůli tomu zase ze začátku vřískal a pak se usadil na kleci a řekl „Co děláš?!“. Přesně tak ho totiž při tom vřískání okřikuju.

Barbora
    Člen

a pak že jen opakují .. a že je nesmysl aby bylo to co říkají trefný a promyšlený.. to říkají hloupí lidi co papoušky znají jen z TV ..
    Jenou jsem slyšela názor, že papoušek co se naučí mluvit je postatě „týraný“ oni jak jsou hodně společenský tak se chtějí přizpůsobit
    a tušíš se naučí i mluvit :o) takže to že Váš žako nemluví je důkaz, že se cítí s váma fajn :)….

Náš Mates (8let Ara Ararauna) pořád něco povídá něco jsem už psala na FB … ale nehustší bylo, když my uletěl a já ho 5hod naháněla po Karlíně nějaký dobrý duše my pak řekli „slečno neplačte on Vám stejnak umře“ a najednou jsem zaslechla jak křičí tak jsem tam doběhla a povídám mu (byl v 5patře na střeše) „Matěji pojď dolů“ a on „proč?“ „dělej pojď dolů“ a on „Co za to?…“ 🙁 🙂 pak zase odlétl jinam a já jsem si pro něj vylezla na střechu a lidi v parku tleskali :)..

rubik
    Člen

Já mám žaka, teď mu bude 6 let a kecá jak o život. Nevím přesně, kolik používá slov, vět a zvuků, bude jich kolem 200, naštěstí už něco zapomněl. Dokáže naprosto neskutečně mluvit k věci a má větší IQ než pár mých kolegů. 😀
    Například když chce někam odnést, tak vytrčí nohu dopředu a řekne „pocém, ty ptáku“. Nebo když mu něco upadne na zem, tak prohlásí „už nemáme“. A když se pere s nějakou hračkou, tak padají hlášky jako „neboj se toho, nandej mu to“ a podobně. Dokáže taky krásně komandovat psa, ale ten už ví, že ho nemusí poslouchat, nicméně ze začátku to byla sranda. 😀

Tohle je asi 2/5 roku starý video. chtěl jsem dát odkaz přímo na youtube, ale dneska to nějak zlobí. Ale jak jsem zjistil, je naštěstí postováno na spoustě webů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.