Jak velký mráz vydrží papoušci?

Úvodní stránka Fóra Chov a odchov Jak velký mráz vydrží papoušci?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3012

  Jaké máte zkušenosti s chovem papoušků ve venkovních voliérách přes zimu? V různých diskusích se objevují až neuvěřitelné bajky o chovu některých druhů při dvacetistupňových mrazech bez vytápěných záletů (mníšci, apod.). Pokud máte venkovní voliéry, pouštíte v zimě papoušky ven? Jak často?

  #3034

  Zdravím všechny příznivce papoušků. Australské papoušky chovám v letní voliéře již několik let celoročně. Například papoušci Královští nocují nejraději venku i přesto,že mají možnost úkrytu v záletové části chráněné před větrem. Rosely,papoušci Červenokřídlí, papoušci Kouřoví…bez problémů prěčkají zimní období v závislosti na dalších okolnostech. Například je nutné mít široké haluze na sednutí a hlavně možnost úkrytu pred větrem.Dokonce jsem už 2 sezony nechával venku i Alexandry malé. U těch je to jednoduší protože na noc zalézají společně do hnízdní budky. A na jaře jsou mezi prvníma pri hnízdení i za chladnějších teplot a odchovávají spolehlivě. Ale přesto tvrdím ,že pokud je možné ptáky přezimovat jinak je to určitě lepší.

  #3035

  Andulky,Korely, Amazoňany stěhuji do teplejšího prostředí tak kolem 8-10 stupňů.A co se týče našich nešich ARUŠEK tak ty jsou ve své ptačím pokojíčku pekně rozmazlovány pri trenýrkové teplotě.A odvděčují se nesmírnou láskou a oddaností.

  #3094
  Jan Homola
  Člen

  Chovám Korely a Rosely Penant, mám je ve venkovní dřevěné voliéře (každá kóje má 2×1 metry, rosely mají voliéru dlouhou 2,5m) a přes zimu jim přes přední pletivo dávám igelit aby na ně nefoukalo (vevnitř je tak větší teplo). Denně je kontroluji a na noc všichni spí u předního pletiva, zima jim evidentně nevadí.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.