Jaké větve jsou vhodné?

Úvodní stránka Fóra Ochočení papoušci Jaké větve jsou vhodné?

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Potůček a poslední změna proběhla před 9 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5462
  ivetast
  Člen

  Dobrý den, mám osmi letou samici žaka. Chovatel, od kterého jsem ji kdysi kupovala, mi doporučil, abych větve do klece používala výhradně z ovocných stromů nebo bezinky. Problém je, že za 8 let jsem zdevastovala zahradu s ovocnými stromy a nestačí tak rychle dorůstat. Poraďte mi prosím, jaké jstromy mohu ořezávat do klece jako „kousací“ bydýlka. Co takle lískový oříšek? Ten by zrovna potřeboval prořezat 🙂

  #5463

  Lískový oříšek je v pohodě, naprostou jistotu můžete mít u břízy nebo jehličnanů, nejlépe borovice. Břízu dávejte klidně komplet s listím, naši arové takovou větev rozeberou za dva dny. Navíc pěkně provoní pokoj.

  #5504
  VitoAMG
  Člen

  Dobrý den, tzn. jsou vhodné větve ze všech ovocných stromů? Třešeň, hruška, meruňka, broskev, jabloň, slivka? A co modřín?

  • Odpověď byla upravena před 9 roky uživatelem VitoAMG.
  #5506

  Z ovocných jsou vhodné všechny, ale pozor, musíme mít jistotu, že nebyly ošetřeny nějakým postřikem!

  #5579

  Zdravím všechny prý z broskve větve se moc často nemají dávat prý i speckami opatrně. Já jim dávám Bezové a pri venčení si dají sami jaké chtějí. Nejčastěji sedají na modřín, ořech, bez, třešeň.

  #5581

  Já dávám araraunám hlavně břízu, méně často pak borovici. Teď v sezóně dostávají i větvičky hlohu s plody, u nich je ale zajímají jen bobule. A teď občas větve z broskve, protože jsme ji prořezávali na zahradě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.