Jaké větve jsou vhodné?

Úvodní stránka Fóra Ochočení papoušci Jaké větve jsou vhodné?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    ivetast
    Člen

Dobrý den, mám osmi letou samici žaka. Chovatel, od kterého jsem ji kdysi kupovala, mi doporučil, abych větve do klece používala výhradně z ovocných stromů nebo bezinky. Problém je, že za 8 let jsem zdevastovala zahradu s ovocnými stromy a nestačí tak rychle dorůstat. Poraďte mi prosím, jaké jstromy mohu ořezávat do klece jako „kousací“ bydýlka. Co takle lískový oříšek? Ten by zrovna potřeboval prořezat 🙂

Lískový oříšek je v pohodě, naprostou jistotu můžete mít u břízy nebo jehličnanů, nejlépe borovice. Břízu dávejte klidně komplet s listím, naši arové takovou větev rozeberou za dva dny. Navíc pěkně provoní pokoj.

VitoAMG
    Člen

Dobrý den, tzn. jsou vhodné větve ze všech ovocných stromů? Třešeň, hruška, meruňka, broskev, jabloň, slivka? A co modřín?

• Odpověď byla upravena před 7 roky a 8 měsíci uživatelem VitoAMG.

Z ovocných jsou vhodné všechny, ale pozor, musíme mít jistotu, že nebyly ošetřeny nějakým postřikem!

Zdravím všechny prý z broskve větve se moc často nemají dávat prý i speckami opatrně. Já jim dávám Bezové a pri venčení si dají sami jaké chtějí. Nejčastěji sedají na modřín, ořech, bez, třešeň.

Já dávám araraunám hlavně břízu, méně často pak borovici. Teď v sezóně dostávají i větvičky hlohu s plody, u nich je ale zajímají jen bobule. A teď občas větve z broskve, protože jsme ji prořezávali na zahradě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.