Koupě 2 leté ARY ararauny

Úvodní stránka Fóra Chov a odchov Koupě 2 leté ARY ararauny

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    milan1971
    Člen

Dobrý den,má smysl kupovat 2 letého ptáka s ohledem na již vžité zlozvyky,nebo se ještě dají v tomto věku snadno eliminovat?Nebo raději koupit mládě.

Děkuji za názory a rady

• Téma bylo upraveno před 6 roky a 10 měsíci uživatelem milan1971.

Dvouletá ararauna ještě sice není úplně dospělá, ale už to s ní tak jednoduché. Pokud jde o ochočeného ptáka, měl by si postupně zvyknout na nového majitele, ale už to asi nikdy nebude takové, jako kdybyste si pořídil čerstvě odstavené mládě. Je to prostě riziko. Pokud do něj půjdete, doporučuji, abyste si zjistil co nejvíc informací o minulosti toho ptáka, jeho zvycích, denním režimu, který mu nastavil předchozí majitel, oblíbeném krmivu, apod.

milan1971
    Člen

Děkuji,jde o ochčeného ptáka,který prý začína mluvit,myslel jsem vzhledem k dlouhověkosti,že u 2.letého ptáka by to nemusel být až takový problém.Ale nikdo neví jak bylo s ptákem zacházeno a jaký je opravdový důvod prodeje.
    ARA je můj sen,který bych si rád splnil,i když bydlím v paneláku.
    Takže asi raději mládě-,,zkazit“ si ho můžu sám.

• Odpověď byla upravena před 6 roky a 10 měsíci uživatelem milan1971.

Pokud neznáte minulost toho ptáka a je nabízen za výrazně nižší cenu než normálně, raději do toho nejděte.

milan1971
    Člen

Cena je normální za jakou se běžně prodává,ale už jsem se rozhodl-když aru,tak mládě.

milan1971
    Člen

Ještě se chci zeptat:musí mít CITES a nahlasit na uřadě?
    nebo jaký je dnes postup?
    Předem děkuji

Ne, ara ararauna nespadá pod CITES I a tudíž ji nemusíte nikde hlásit nebo registrovat. Jedině v případě, že byste si pořídil chovný pár, byste měl podle vyhlášky ministerstva životního prostředí vést chovnou knihu se záznamy o koupi či prodeji ptáků a o odchovech.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.