Pořízení dalšího papouška

Úvodní stránka Fóra Ochočení papoušci Pořízení dalšího papouška

• Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel p.brno a poslední změna proběhla před 7 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s přikoupením papouška.
    Máme ročního žaka a na konci roku bychom si chtěli pořídit druhého.
    Jak se budou snášet, mohou být v jedné kleci, nezvlčí?

Děkuji za všechny komentáře.
    Leona

Dobrý den, řešil jsem podobný problém. K ochočeného samečkovi ary ararauny, kterému ale bylo 2,5 roku a chovali jsme ho od čtyř měsíců, jsme si loni v prosinci pořídili stejně starou samičku, navíc neochočenou (odchovanou „nadivoko“ pod rodiči). Od začátku bylo jasné, že sameček bude považovat nového papouška za vetřelce a nežádoucího soka, s kterým se musí dělit o naši pozornost.

Samičku jsme umístili do samostatné klece a několik dní je na sebe nechali jen dívat. Potom jsme samečka každý den na chvíli dávali k samičce. Zpočátku to nebylo nic příjemného, papoušci po sobě sekali pařáty a zobáky. Po nějaké době se zklidnili, po měsíci jsme je sestěhovali do jedné klece (poměrně velké) a i když občas ještě zašermují zobáky, už jsou v pohodě – spí na stejném bidle vedle sebe a zvykají si na sebe.

Každopádně ale musíte počítat s tím, že prvotní reakce Vašeho současného papouška bude odmítavá. Chce to trpělivost a nepodnikat žádné unáhlené a zbrklé změny. Ptáci si na sebe musí nejdřív zvyknout, nesmíte je nutit do přímého kontaktu.

Dobrý den ,po umrtí samečka Ary ararauny jsem za 3 měsíce pořídil nového. Prvotní setkání v jedné kleci mě zaskočilo. Samička ho začala okamžitě krmit. Po uplinutí 3 týdnú se stále tolerují a opčas proběhne i nějaká šarvátka. Což je u Araraun běžné. Je jim 11 a 9 měsícú podotýkám. Možná je to u starších ptákú jiné. Záleží na povaze ptáku. S pozdravem Tomas-ara

p.brno
    Člen

Dobrý den,

máme papoušky senegalské – 6letý pár, který žil v dost děsivých podmínkách prvního chovatele. Po 14 dnech už jsou v pohodě, ve velké kleci v kuchyni s námi, kde si zvykají na naši přítomnost. Můžeme si k nim koupit i nějáké menší papoušky, respektive jsem chtěla chůvičky? Při zahnízdění by jim ale společnost asi vadila, že? Děkuji za odpověď. Pavla

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.