S čím jste byli naposledy na veterině se svým papouškem?

Úvodní stránka Fóra Veterina S čím jste byli naposledy na veterině se svým papouškem?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2644

  Jaké máte obecně zkušenosti s veterináři, rozumí exotům, nebo jste museli vyhledat specialistu?

  #2652

  Obecně. Zkušenosti s veterináři mám velmi špatné, jezdím už jen k MVDr. Ĺubice Nečasové – specialista na exoty. Určitě se to vyplatí, mohu vřele doporučit. Fantastická doktorka.

  #2653

  Naposledy jsme byli s vykloubeným prstem ( hračka pro papoušky – plastové síťované míčky) po rozkousnutí tam papoušek strčil nohu a bylo to…). Prst vrácen do původní polohy a hračka umístěna do odpadků 🙂

  #2658

  S naším samečkem ararauny jsme byli naposledy u veterinářky asi před půl rokem, když mu na hrudníku začalo zarůstat nové pírko a rozkousal si to do krve. Už z dřívějška jsme měli výbornou zkušenost s pardubickou veterinářkou Markétou Hašlovou (nyní Veterina Dubina), takže můžu vřele doporučit. Při asistenci mě sice Arouš kousnul do krve, ale prominul jsem mu to 🙂

  #3146

  Setkali jste se někdy s částečnou strátou barvy peří u papouška. Popřípadě jak jste to dá léčit.Částečnou strátou barvy peří myslím třeba na koncích pírek.

  #3856

  Naposledy jsme byli u paní veterinářky MVDR. Kusákové na klinice Exovet v Brně. Můžeme vřele doporučit. 🙂

  #3968

  Tomáš-Ara: Máte na mysli černající konce pírek? To je docela častý problém arů, co bývají chovaní doma. Taky se s tím potýkáme. Jde o roztoče, který požírá peří. Dá se s tím bojovat, ideální je papouška často rosit a podávat podpůrné vitamíny, vynikající je třeba Sangrim (https://www.lekarna.cz/sangrim-briliant-av-20ml-pro-ptactvo/). Po přepeření by to mělo postupně ustupovat, i když zbavit se toho úplně je komplikované.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.