Váha mláďat Ararauny

Úvodní stránka Fóra Chov a odchov Váha mláďat Ararauny

Označeno štítky: , , ,

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 8 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5636

  Dobrý den,

  mám tříměsíční aru a nějak nám nenabírá na váze. Má 850g a navíc zrovna začala lítat. Jí normálně, je aktivní, všechno v pořádku. Je tedy ta váha problém?

  Děkuji za odpověď.

  #5637

  850 g ve třech měsících zase není takový problém, dospělé ararauny mívají běžně okolo jednoho kila. U domácích mazlíčků nabírají na váze pomaleji než u ptáků odchovaných pod rodiči. Hlídejte vyváženost krmné dávky – tj. krmná směs (zrniny, ořechy) a ovoce se zeleninou tak půl na půl, přičemž to ovoce je dobré dávat spíš ráno a zrniny a ořechy odpoledne, protože jak dáte všechno na jednou, vyžere většinou jen ořechy.

  #5666

  Zdravím, mám kamaráda který má 2 letou aru a váží kolem 950g, nic méně pták je v užasné kondyci. Prostě jsou ptáci menšího nebo většího vzrůstu. Záleží na rodičích. Tak že je u vás asi vše v pořádku.

  #5667

  Ano, to je také důležitá poznámka. Není ararauna jako ararauna. Některé jsou malé, jiné mohutné, opět záleží na tom, zda jde o ruční odchov nebo pod rodiči a u ručního odchovu, zda byla krmena správně a dostatečně.

  #5978
  milan1971
  Člen

  Zdravím,nechci zakládat nové téma ohledně výživy,nicméně by mě zajímalo jaké krmivo se Vám osvědčilo,co do kvality zrnin,nebo si je mícháte sami?Kolik dáváte ořechů a jakých a zda přidáváte vápník?
  Podělte se prosím o své poznatky a zkušenosti,předem děkuji.

  #5992
  Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Jen maličko z mých zkušeností k tématu: dvě mláďata araraun – hmotnost ve dvou měsících 1130g a 1100g. Obě samičky – od dvou měsíců létaly a zkoušely se krmit samy – rozmočené granule s přídavky (mleté ořechy, ovoce, zelenina, rýže, trošičku vařeného masa, apod. + vitamíny, minerály, palm.olej). V období 2-3 měsíců denně hodně létaly (kvůli správné a dostatečné tvorbě svaloviny), takže se váha snížila na 950g a 1000g, na kterých se ustálily. Přikrmovány do stáří 4 měsíců. Dokrmovány směsí Kaytee – nikoliv jediná složka denního krmiva.
  Agata

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.