Vaše zkušenosti s prodejci krmiva/zverimexy?

Úvodní stránka Fóra Chov a odchov Vaše zkušenosti s prodejci krmiva/zverimexy?

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Katka Vítková a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2687

  Jaké jsou vaše nejlepší a nejhorší zkušenosti s prodejci krmiva pro papoušky s zverimexy? Doporučili byste nějakého prodejce, nebo byste naopak před někým varovali?

  #2689
  Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Kupujeme krmivo pro Papouška senegalského, tedy pro střední a velké papoušky. Člověk by nevěřil, co se dá sehnat. Varovala bych před zverimexem v Intersparech. Pár jsme jich navštívili. Balíček loupaného prosa měl plno dírek a byl plný černých brouků. Totéž prosné klasy, hned vedle pytlíky slunečnic. Byla toho spousta prožraného také kolem.

  Jinak odzkoušené značky:
  – Avicentra – 2,5kg pytel pro velké papoušky. Papouškovi nechutnaly slunečnice, po 14dnech byly úplně všechny v kyblíku žluklé, stejně jako jiná zrna. Koupeno na burze u p.Bartla. Několikrát za sebou stejná kvalita této značky. Vůbec neklíčilo.
  – Cunipic Parrots – fialovo-bílý obal s fotkou žaka. Jedním slovem – katastrofa. Také jsme vyzkoušeli vícekrát a vždy stejný výsledek. Slunečnice zašedlé, krmení jakoby zaprášené, vše stejné šedé barvy, slunečnice obité, popraskané a ani jednou neklíčilo.
  – Darwin’s Premium – papouškovi docela chutnalo, ale více jak 50% složek stejně nesnědl. Většinou málo zrní a spousta doplňujících pekárenských výrobků, nějakých barevných křupek. Párkrát (koupeno ve zverimexu v Kauflandu) jsme měli v balení housenky a můry. Klíčilo jen něco z balení (vyzkoušeno na všech baleních, které jsme koupili).
  – Delicious Polly – k dostání v prodejně Tesco nebo v Obi. Směs papoušek jedl, ale je velice chudá, nezajímavá, papoušek vyjídal jen co mu chutnalo, většinou slunečnice. Nic víc. Směs klíčila, ale ne vše. Namáčené to papoušek nechtěl vůbec.
  – Prestige Exotic Nut Mix (Versele-Laga) – papouškovi chutnalo, klíčilo, jedl i namáčené. Pěkná vonící směs.
  – Parrots Prestige (Versele-Laga) – koupeno na burze, neklíčilo, papouškovi chutnalo opět jen něco.
  – Prestige Premium V.A.M. (Versele-Laga) – chutnalo, klíčilo.

  Zkoušeli jsme spoustu zverimexů, spoustu značek apod. a dospěli jsme k závěru, že krmení začneme míchat sami. Vymysleli jsme směsi přímo podle chuti našeho senegálce a nemůžeme si stěžovat, že by lidé nevolali a neobjednávali. Jedná se o krmivo pro mazlíčky, protože do voliér se zřejmě chovatelům neoplatí (i když někteří to berou do voliér do misek jako zpestření v boční misce). A teda to nám papoušek zbaští 90% misky, krásně nám to klíčí, namáčené má taky rád. Krmíme tím příležitostně i domácího králíka a ten taky nijak výrazně neprotestuje 🙂

  Přeji všem hodně zdaru s krmivem! 🙂 Lenka

  #2832

  Kamenné obchody už skoro úplně vynechávám. Ne že by se tam občas nenašlo něco kvalitního, ale ceny jsou vyšroubované tak vysoko, že se tam prostě nevyplatí nakupovat. Lepší jsou eshopy nebo ptačí burzy. I ceny na eshopech se hodně liší, jeden má levnější to a druhý zas něco jiného. Chce to zkoušet. Velmi dobrý poměr kvalita/cena má chomutovský Ranč Zelená (www.ranczelena.cz), aspoň co se různých druhů ořechů týče.

  #2880

  S tou cenou v kam. obchodech je to svatá pravda až nehoraznost ovšem jen pro nás kteří jezdíme po burzách a mužeme srovnávat ceny.Ale pro běžného zákazníka je to standartní cena protože jinou nezná. Ale zase z druhé strany nějak se živit taky musí.Jaště jde kaké o to jestli živím 30 papousku jako ja nebo jen jednoho jako domácího mazlíčka. A další pořekadlo“ když náš na opičku tok musíš mit také na banánky.

  #7470

  Aktuálně prodávám velké balení krmiva pro mláďata papoušků, kdyby někdo měl zájem tak tady https://aukro.cz/krmivo-pro-papousky-mladata-kaytee-baby-birds-i4507684049.html

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.