Výchova papouška

Úvodní stránka Fóra Ochočení papoušci Výchova papouška

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Autor
    tottisek
    Člen

Zdravím, přibližně před pul rokem jsem dostal jako dar paouška Aru Araraunu. Je starý 2 a pul roku. Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s výchovou tohoto papouška??? například vycházení z klece a opětovný návrat. Pár měsícu už jsem ho po puštění snažím naučit aby se vrítil do klece ale stále se to moc nedaří. Za rady a zkušenosti děkuji :))

Dobrý den,

dvou a půl letý ararauna je na učení už docela starý, je to rozhodně těžší než s čerstvě odstaveným mládětem. Navíc každý ara je silně individuální jedinec, na kterého platí trošku něco jiného. Doma máme zhruba stejně starého samečka, kterého jsme si brali jako čtyřměsíčního, ale chodit do klece jsme ho dodnes nenaučili. Prostě ho musím vzít oběma rukama, zabránit mu, aby roztáhl křídla a uletěl, a posadím ho na bidlo v kleci. Už si na to zvykl. Nesmí to být ale rychlé a zbrklé, ara by se neměl bát. Možná byste mu měl třeba nabídnout nějaký palmsek, abyste ho do klece nalákal. Ven to je snazší, to se většinou papoušek těší a vyleze sám coby dup.

Chtěl bych se zeptat zadavatele,jakým způsobem dává aru do klece nyní???

tottisek
    Člen

Nyní papouška do klece nijak nedávám. Do klece mu dám čistou vodou a krmení a počkám až tam vleze sám… Bohužel to trvá cca 1 až 2 hodiny

Na ruku Vám chodí? Já to obvykle dělám tak, že ho nechám přijít na ruku, drbu ho na hlavě a pak ho šikovně chytnu, aby nemohl utéct a prostě ho do té klece dám. Nesmí ale poznat, že ho chcete chytit, na to je moc chytrý a utekl by. Nevím, jak moc je na Vás zvyklý, dostat víc než dvouletého araraunu je něco jiného než ho mít od chvíle, kdy byl odstavený.

Barbora
    Člen

Nám pomáhají úplatky 🙂 cokoliv má rád oříšky, zvířecí piškoty…
    za úplatek do klece, 1hod spánku navíc :))
    Dnes tomu našemu pacholkovi je 8let a je ted převážne po mém.
    Na ruku už uměl od chovatele mám ho od 3měs, ale když mě chce štípnout tak mu cvrknu do zabáku a řeknu, že nesmí!! a on odpoví „ty mě ser*š“ :-/ nevim kde to pobral :))
    No a ted když potřebuju, aby šel do klece tak jen natáhnu ruku a on mě nastoupí na ruku ….
    Chce to trpělivost a hlavně neustupovat 😉
    Držim palce! Hlavně to nezdávejte.

Zdravím. Mám doma také aru araraunu má 5 měsícú. A chtěl jsem se zeptat kdy vaši arové začali povídat. Vím, že u každého to je jiné ale jen tak přibližně.Moje Rikyna teprve teť začíná louskat semínka. Já ji asi hodně rozmazluji protože se nechá raději krmit než by se snažila sama. Ale jinak je to strašnej mazel.

Je to opravdi individuální, náš Arouš začal mluvit asi půl roku poté, co jsme si ho dovezli domů, v nějakých deseti měsících. Oni obvykle promluví ve chvíli, kdy to vůbec nečekáte a slova, která jste je třeba ani neučili, ale mají je spojená s nějakou pravidelnou událostí. Pak si často povídají sami pro sebe, když s nimi v místnosti nikdo není.

Dík za odpověd. Ještě k tématu naše Rikyna priletí na ruku a jde do klece v pohodě . Možná je to tím ,že jsem ji bral v 50 dnech. A proč tak brzo? Protože s ní chci na jaře začít lítat na volno. Je pravda ,že jak jde do klece tak odpoledne když prijdu tak je schopná ji rozmlátit jak chce jít za mnou no prostě závislák. Je krásné vidět to pouto mezi náma v tak mladém věku, co vlastně k volnému letu je asi nejduležitější. Zdravím všechny příznivce těchto krásných papoušků.

Tak věřím,že to s tím lítáním klapne a pokud se nepletu,tak budeme lítat společně 😉

To se teda nepleteš. Když něco řeknu tak to myslím vážně. Bude to přímo okouzlující je vidět letět po hromadě. Ale nepředbíhejme ještě nás čeká spousta práce před prvním společným letem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.