Jan Potůček

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 38)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Jak se zaregistrovat a začít psát do fóra #5994

  Měla by tam být možnost připomenutí zapomenutého hesla a v rámci toho snad i jeho změna.

  odpověď na: Pro dobré zdraví Amazoňana surinamského #5760

  Dobrý den, pět největších nebezpečí pro ochočené papoušky v domácnosti jsme popisuovali v tomto článku:

  Pět největších hrozeb pro vašeho ochočeného papouška

  odpověď na: Cestování s papouškem #5683

  Registraci CITES určitě nepotřebujete, žako nespadá do I. přílohy této mezinárodní úmluvy. Pro jistotu bych ale na Vašem místě kontaktovaĺ někoho z ministerstva životního prostředí nebo České inspekce životního prostředí (ČIŽP) a prověřil si, jak to je. Žakové se poměrně často pašují, proto by asi nebylo od věci mít nějaký doklad jeho původu, nebo alespoň pro prokázání, že je Vaším majetkem. Určitě budete potřebovat veterinární povolení. Doporučuji se obrátit na Jana Beneše z ČIŽP (benesj@cizp.cz). Na Ararauně jsme před časem řešili otázku dovozu a vývozu papoušků, ale to bylo jen v případě prodeje nebo nákupu:

  Jak legálně dovážet nebo vyvážet papoušky z České republiky?

  odpověď na: Váha mláďat Ararauny #5667

  Ano, to je také důležitá poznámka. Není ararauna jako ararauna. Některé jsou malé, jiné mohutné, opět záleží na tom, zda jde o ruční odchov nebo pod rodiči a u ručního odchovu, zda byla krmena správně a dostatečně.

  odpověď na: Váha mláďat Ararauny #5637

  850 g ve třech měsících zase není takový problém, dospělé ararauny mívají běžně okolo jednoho kila. U domácích mazlíčků nabírají na váze pomaleji než u ptáků odchovaných pod rodiči. Hlídejte vyváženost krmné dávky – tj. krmná směs (zrniny, ořechy) a ovoce se zeleninou tak půl na půl, přičemž to ovoce je dobré dávat spíš ráno a zrniny a ořechy odpoledne, protože jak dáte všechno na jednou, vyžere většinou jen ořechy.

  odpověď na: Koupě 2 leté ARY ararauny #5593

  Ne, ara ararauna nespadá pod CITES I a tudíž ji nemusíte nikde hlásit nebo registrovat. Jedině v případě, že byste si pořídil chovný pár, byste měl podle vyhlášky ministerstva životního prostředí vést chovnou knihu se záznamy o koupi či prodeji ptáků a o odchovech.

  odpověď na: Kniha #5592

  No, ten utkvěl v hlavě řady lidí, některým dokonce nedal spát, jak jsem se dnes přesvědčil z jednoho naštvaného telefonátu.

  odpověď na: Kniha #5582

  Tady je ale řeč o knize Arové v přírodě a v lidské péči, nikoli o Výživě papoušků 🙂

  odpověď na: Jaké větve jsou vhodné? #5581

  Já dávám araraunám hlavně břízu, méně často pak borovici. Teď v sezóně dostávají i větvičky hlohu s plody, u nich je ale zajímají jen bobule. A teď občas větve z broskve, protože jsme ji prořezávali na zahradě.

  odpověď na: Jaké větve jsou vhodné? #5506

  Z ovocných jsou vhodné všechny, ale pozor, musíme mít jistotu, že nebyly ošetřeny nějakým postřikem!

  odpověď na: Kniha #5499

  Nezbývá než inzerovat, inzerovat a inzerovat.

  odpověď na: Kniha #5479

  V klasické distribuci už není, ale když si dáte inzerát na nějaký chovatelský web, určitě ji seženete. Také se mi to tak poštěstilo a ozvalo se mi víc majitelů, kteří ji byli ochotni prodat. Můžete taky zkusit napsat do vydavatelství Dona, zda jim ještě nějaký výtisk nezbyl. Loni měli jeden nebo dva na výstavě Exotika v Lysé nad Labem.

  odpověď na: Jaké větve jsou vhodné? #5463

  Lískový oříšek je v pohodě, naprostou jistotu můžete mít u břízy nebo jehličnanů, nejlépe borovice. Břízu dávejte klidně komplet s listím, naši arové takovou větev rozeberou za dva dny. Navíc pěkně provoní pokoj.

  odpověď na: Ara do 20 000Kč #5447

  Ara za 5 000 je nesmysl, tyto ceny se objevují v podvodných inzerátech psaných lámanou češtinou (přes internetový překladač). Důvěřiví lidé jim pošlou peníze a potom neuvidí ani papouška, ani ty peníze.

  odpověď na: Koupě 2 leté ARY ararauny #5446

  Pokud neznáte minulost toho ptáka a je nabízen za výrazně nižší cenu než normálně, raději do toho nejděte.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 38)