Velmi vzácný charmozin, který byl popsán podle pouhých sedmi exemplářů odchycených v na ostrově Buru v Indonésii v nadmořské výšce 1 000 metrů. Celkově je zelený, kromě modré skvrny na čele. Samička má na rozdíl od samce tento znak méně výrazný. Spodní část těla je světlejší, nažloutlá. Zobák je oranžový, oko žlutavě oranžové, běhák oranžově červený. Dosahuje délky asi 16 cm. Jde o málo četného papouška, který je v Červené knize ohrožených živočichů IUCN veden jako kriticky ohrožený. Donedávna se o něm spekulovalo, že je vyhynulý, protože jej ve volné přírodě dlouhá léta nikdo nespatřil.
Jde o endemitu, který obývá výhradně indonéský ostrov Buru. Občasná pozorování ve volné přírodě byla evidována do roku 1990, poté jej celé čtvrtstoletí nikdo spolehlivě nezaznamenal. Až v listopadu 2014 jej podle mezinárodní organizace BirdLife Internatinal vyfotografoval Robson, kterému se podařilo spatřit dva jedince. Stejná organizace odhaduje velikost populace charmozina modročelého na 70 až 400 jedinců, z toho 50 až 249 pohlavně dospělých.
Chov v zajetí
Není známo, zda byl někdy chován v zajetí. Chybí i veškeré informace o jeho případném dovozu do Evropy. Podle Rosemary Low bylo menší množství charmozinů modročelých v roce 1995 legálně vyvezeno z Indonésie, ale nepodařilo se zjistit, kam.
Dostupnost a cena
Prakticky nedostupný druh.
Výskyt v českých a moravských ZOO
Nechová jej žádná ze zoologických zahrad v České republice.