Breaking News :

Novým předsedou Českého svazu chovatelů je Radek Novotný, který stojí za brněnskou výstavou Moravia

Kdo bude novým předsedou Českého svazu chovatelů? Do prosincové volby jde pět kandidátů

Česko zavádí možnost elektronických žádostí o registrační listy CITES, eurocitesy a permity. Papírové časem zruší

Umělá inteligence pomůže díky stovce záznamníků umístěných v pralese monitorovat ary zelené v Kostarice

Arové škraboškoví u soukromých chovatelů: ACTP je začala vyvážet, čtyři ptáci zamířili i na Slovensko

Osud zabavených arů kobaltových v Surinamu a Bangladéši vzbuzuje otázky. Ptáci zmizeli neznámo kam

ACTP vyvezla do Indie nejen ary škraboškové, ale taky ary kobaltové a amazoňany ohnivé. Nejbohatší rodině v zemi

Jak se Zoo Zlín podařilo odchovat dvojzoborožce indické? Prozradí kurátor Václav Štraub na přednášce 9. prosince ve Vlčí Habřině

Jaká je EXOTIKA 2023 v Lysé nad Labem? Vystavuje tukany, aratingy žluté či mutační lorie

EXOTA Olomouc 2023: Návrat ve velkém stylu. Překonala všechny předchozí ročníky

78 druhů exotů a poprvé i sovy a ledňáci: jak vypadala letošní výstava v Třebechovicích pod Orebem?

Dvacítka nevládních organizací tlačí na přísnější podmínky pro obchodování s druhy CITES I v Evropské unii

They’re back! Kennedy Darling, named to return to

Success humble is good not teacher failure makes you

The most Mid-South Farm on Gin Show in them March

Talent crisis gives Aaron Finch his Test-match chance

Ararauna.cz a Papoušci.net spojují síly. Vzniklo diskusní fórum pro slušné chovatele

Diskusní forumNové diskusní fórum pro chovatele papoušků, které už nebaví vulgární nadávky a sprosté chování anonymních diskutérů v otevřených internetových diskusích, spouští web Ararauna.cz společně s komunitním fórem Papoušci.net. Oba projekty se ode dnešního dne propojují, komunitní fórum Papoušci.net se stává součástí portálu Ararauna.cz. Zároveň si ale ponechává původní strukturu, vzhled i administrátora. Pro uživatele, kteří se už dříve registrovali na fóru Papoušci.net, se nic nemění: jejich přihlašovací údaje zůstávají stejné, a na fórum se nadále dostanou i přes původní adresu www.papousci.net.

„Internetový deník Ararauna.cz plánoval spustit vlastní diskusní fórum, které by nahradilo starou nefunkční diskusi, už delší dobu. Shodou okolností jsme uvažovali o stejném systému, jaký používá komunitní fórum Papoušci.net,“ popisuje šéfredaktor serveru Ararauna.cz Jan Potůček. „Když se nám do redakce ozval tvůrce projektu Papoušci.net Karel Otruba, zda bychom se nemohli vzájemně podporovat, dospěli jsme nakonec k závěru, že nejlepší bude oba projekty propojit, než budovat podobnou paralelní diskusi na Ararauně a tříštit pozornost uživatelů.“ Vzájemná spolupráce se projeví na všech komunikačních kanálech, které Ararauna.cz využívá – Facebooku, Google+ a Twitteru.

Hledáme správce diskusí o rodech papoušků

„Nápad na komunitní fórum Papoušci.net jsem nosil v hlavě delší dobu. Přestával jsem se orientovat v mnoha chovatelských skupinách na Facebooku, které se snaží o totéž. Chtěl jsem chovatelům poskytnout jedno místo, na kterém můžou řešit všechno, co je okolo chovatelství papoušků napadne,“ popisuje Karel Otruba vznik komunitního fóra Papoušci.net, které funguje od letošního listopadu. Na rozdíl od jiných internetových chovatelských diskusí se v tomto fóru musí uživatelé povinně registrovat, což významně omezuje přístup různých agresivních a vulgárních diskutujících. Registrovaný uživatel ale může do diskusních příspěvků vkládat fotografie a zakládat vlastní diskusní témata.

Papoušci.net nejsou pouhým diskusním místem, nabízí i fundovanou veterinární poradnu MVDr. Veroniky Grymové z brněnské kliniky Avetum a v listopadu toto fórum pořádalo velkou fotografickou soutěž na téma Papoušci a hračky. Po navázání spolupráce s webem Ararauna.cz se struktura fóra rozdělila na témata zaměřená na chovatele ochočených papoušků a na voliérový či klecový chov a odchov. V nejbližší budoucnosti fórum plánuje oslovit specializované chovatele, kteří by se stali garanty a administrátory diskusních skupin zaměřených na konkrétní rody papoušků, například ary, amazoňany, kakaduy, žaky, ale i střední a malé australské či africké papoušky.

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 12. až 14. prosince 2014

Dálší článek

Vědci objevili virus, který usnadňuje přenos chlamydií z papoušků na člověka

One Comment

  • Dobrý den, pořídili jsme si papouška amazoňana modročelého. Je to smyčka Terezka. Podle chovatele jsme si ji vzali když jí bylo 5měsíců s tím, že si ji máme vychovat a vlastně ochočit. Teď už je ji skoro 8 měsíců a bere si jídlo z ruky z pusy, sedá na rameno, hlavu, umí 5 slov, ale nechce jít na prst. Dokonce mě kousla, když jsem jí držela ruku před nožičkama a chtěla, aby si tam vlezla.Jako kdyby se té ruky bála. Ale u jídla jí to nevadí. Mrzí nás to. Poradíte co děláme špatně a jestli to dá napravit?? Děkuji Jana

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější