Jaké jsou aktuální ceny loriů na českém a evropském trhu?

Lori červenýUVNITŘ TABULKA – Ceny papoušků se neustále mění. Co platilo před půl rokem, může být dnes úplně jinak. Na webu Ararauna.cz jsme před téměř třemi lety vydali informativní ceník vybraných druhů papoušků, okolo kterého se strhla docela zajímavá debata. Ohlasy na něj máme dodnes – zvláště proto, že odkaz na tento vyhledávaný článek byl donedávna v základním menu Ararauny. Právě přes tento odkaz se k němu dostal i známý český specialista na lorie Tomáš Horyna, který na základě našeho článku sestavil přibližný ceník loriů v České republice a Evropě za rok 2014. Zároveň ale upozorňuje, že veškeré uváděné ceny jsou pouze orientační.

„Ceny loriů se mohou neuvěřitelně rychle měnit. V roce 2010 spadla cena loriho mnohobarvého rudopáskového (Trichoglossus haematodus rubritorquis) během půl roku z 600 euro za kus na 150 euro za kus,“ upozorňuje Tomáš Horyna. Ve vlastním ceníku rozděluje papoušky na obchodované z České republice a ty, které lze získat spíše v zahraničí. „To, že se některý druh neobchoduje, či je nedostupný ještě neznamená, že je zcela nemožné ho získat. Jen tím vyjadřuji situaci na trhu,“ dodává. Sám prý nemá s obdobnými ceníky na internetu dobré zkušenosti, protože informace velice brzy zastarají a často tak může docházet k omylům.

K TÉMATU: Nové druhy loriů: floreský, biakský, sumbawský, horský, rudopáskový, měsíčkový a sulaweský

„V roce 2008 jsem měl nepříjemnou diskusi s chovatelem z Holandska, který si ode mne chtěl odebrat ptáky, avšak cenu nerespektoval s poukazem, že na internetu jsou publikovány jiné ceny, než které jsem požadoval, a že mi moji požadovanou cenu platit nebude, že jsem zloděj,“ líčí Tomáš Horyna vlastní nepříjemnou zkušenost. K údajům, které obsahoval orientační ceník webu Ararauna.cz, dodává: „V roce 2012, ke kterému je tento ceník uváděn, nebyla na českém trhu obchodována ani polovina z uváděných druhů, některé nebyly obchodovány ani v Evropě (Eos cyanogenia, Eos histrio, Trichoglossus flavoviridis aj.).“

Orientační ceník loriů v České republice a Evropě v roce 2014

Ceník loriůPoznámka: U loriho kardinálského a loriho olivového nabídka prakticky neexistuje

Úvodní foto: Lori červený (Wikimedia Commons)

Předchozí článek

Jaká byla naše třetí sezóna volného létání s araraunami v Šumperku?

Dálší článek

Dejte pozor, zda k Vánocům nekupujete papouška, který je chráněný, varují jamajské úřady

6 Comments

 • Dobrý den,
  u charmozína rudočelého – Charmosyna rubronotata jde o nepřesnou informaci. Chovné páry těchto charnozínů nám celoročně odchovávají mláďata a sestavené nepříbuzné páry prodáváme v rámci ČR,SR i dalších států EU.
  Vaňková Milena

 • Díky za informaci, pokud sdělíte cenu za mladého ptáka, do tabulky ji doplním.

 • Ahoj Mileno, pokud vím, tak tyto charmozíny u nás chováš jen ty, a nedá se říct, že bys měla odchovy nějak moc často v nabídce. O jiných nabídkách než od Tebe na našem trhu nevím. Jsi jediná, kdo tady určuje cenu, takže o nějakém obchodu se tu moc mluvit nedá. Stojím si za tím, že se tento charmozín na českém trhu neobchoduje. 🙂

 • ou zadáni dopředu bez inzerce. Cenu neurčuji, respektuji tu na zahraničním trhu a ta se pohybuje, což sám víš, charmozína jsi mi zajišťoval na dopárování také, od 600 do 700 euAhoj Tomáši, přirozené odchovy máme od všech tří párů několikrát ročně, ale v podstatě je neinzerujeme, protože jsro za kus.
  Milena

 • Ahoj Tomáši, přirozené odchovy máme od všech tří párů několikrát ročně, ale v podstatě je neinzerujeme, protože jsou zadáni dopředu bez inzerce. Cenu neurčuji, respektuji tu na zahraničním trhu a ta se pohybuje, což sám víš, charmozína jsi mi zajišťoval na dopárování také, od 600 do 700 euro za kus.
  Milena

 • OPRAVA: uvedená cena 600-700 euro je za pár

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější