Zemřel Viktor Tukač, jeden z největších veterinárních expertů na papoušky v Česku

Viktor TukačChovatelskou veřejnost dnes zasáhla nečekaná zpráva o úmrtí MVDr. Viktora Tukače, CSc., jednoho z největších veterinárních odborníků na exotické ptactvo v České republice. Dlouholetý odborný asistent na Klinice chorob ptáků, plazů a drobných savců při Veterninární a farmaceutické univerzitě v Brně zemřel po dlouhé těžké nemoci, která mu v posledních letech znemožňovala vykonávat veterinární praxi a účastnit se odborných konferencí. Letos na podzim měl vystoupit na sedmém ročníku semináře Svět papoušků a lidí u Jihlavy a pokřtít zde svou novou knihu o chorobách exotických ptáků, již vydá společnost Dona, vydavatel časopisu Papoušci.

Viktor Tukač patřil k mediálně nejznámějším veterinářům specializujícím se na papoušky u nás, pravidelně publikoval v odborných časopisech i populárně-naučných magazínech, vystupoval v rozhlase i televizi. Do letošního roku měl pravidelnou veterinární rubriku v časopisu Papoušci a pravidelně se účastnil i chovatelských seminářů pořádaných jeho redakcí. Ne jinak tomu mělo být i letos, kdy byla na zářijové setkání naplánována jeho přednáška o příčině neoplozených vajec, nevylíhnutých mláďat a úhynů mláďat po vylíhnutí. Bohužel, tuto přednášku už doktor Tukač na Třech věžičkách neodprezentuje… Čest jeho památce!

Úvodní foto: VFU Brno

Předchozí článek

Buldozery ničí rezervaci v kolumbijské Santa Martě, hnízdiště pyrury zelenavého

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 10. až 12. dubna 2015

2 Comments

  • Skvely clovek, odbornik, kolega. Kazdy kto ho poznal trochu viac musi teraz plakat nad takouto stratou….:-(

  • Člověk s velkým srdcem,nenahraditelný odborník který nikdy neodmítnul pomoci.
    Velká stráta nejen pro všechny chovatele.
    Tisíce duší,ať už všech zvířátek které zachránil,nebo nás všech kteří jsme měli to štěstí a mohli jsme se sním setkat,teď truchlý.
    Hlubokou soustrast rodině.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější