Zemřel Viktor Tukač, jeden z největších veterinárních expertů na papoušky v Česku

Viktor TukačChovatelskou veřejnost dnes zasáhla nečekaná zpráva o úmrtí MVDr. Viktora Tukače, CSc., jednoho z největších veterinárních odborníků na exotické ptactvo v České republice. Dlouholetý odborný asistent na Klinice chorob ptáků, plazů a drobných savců při Veterninární a farmaceutické univerzitě v Brně zemřel po dlouhé těžké nemoci, která mu v posledních letech znemožňovala vykonávat veterinární praxi a účastnit se odborných konferencí. Letos na podzim měl vystoupit na sedmém ročníku semináře Svět papoušků a lidí u Jihlavy a pokřtít zde svou novou knihu o chorobách exotických ptáků, již vydá společnost Dona, vydavatel časopisu Papoušci.

Viktor Tukač patřil k mediálně nejznámějším veterinářům specializujícím se na papoušky u nás, pravidelně publikoval v odborných časopisech i populárně-naučných magazínech, vystupoval v rozhlase i televizi. Do letošního roku měl pravidelnou veterinární rubriku v časopisu Papoušci a pravidelně se účastnil i chovatelských seminářů pořádaných jeho redakcí. Ne jinak tomu mělo být i letos, kdy byla na zářijové setkání naplánována jeho přednáška o příčině neoplozených vajec, nevylíhnutých mláďat a úhynů mláďat po vylíhnutí. Bohužel, tuto přednášku už doktor Tukač na Třech věžičkách neodprezentuje… Čest jeho památce!

Úvodní foto: VFU Brno

2 komentářů

 1. Jana napsal:

  Skvely clovek, odbornik, kolega. Kazdy kto ho poznal trochu viac musi teraz plakat nad takouto stratou….:-(

 2. Joška napsal:

  Člověk s velkým srdcem,nenahraditelný odborník který nikdy neodmítnul pomoci.
  Velká stráta nejen pro všechny chovatele.
  Tisíce duší,ať už všech zvířátek které zachránil,nebo nás všech kteří jsme měli to štěstí a mohli jsme se sním setkat,teď truchlý.
  Hlubokou soustrast rodině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..