Jeden z větších, mezi chovateli vzácněji zastoupených druhů loriů. Patří mezi pestřeji zbarvené zástupce rodu Chalcopsitta. Celkově je zelený, čelo, uzdičku, holeň a spodní krovky křídelní má červené (samice na čele méně intenzivně) a zadní část temene, líce a příuší černé. Krk a prsa jsou zeleně žíhané, břicho a záda žlutě. Na spodní straně letek má žlutý příčný pásek, oko očí je šedé nahé okruží. Vnější ocasné pera jsou zespodu červená, na konci olivově žlutá. Zobák má černý, oko žluté až oranžové, běhák šedý. Dorůstá délky 31 cm a hmotnosti do 250 g.
Ve volné přírodě obývá jižní část Nové Guineji a Aruské ostrovy, kde je poměrně častý. Rozhodně není považován za ohroženého, i když přesná představa o početnosti jeho divoké populace neexistuje. Červená kniha ohrožených živočichů IUCN jej vede v nejnižší kategorii „potenciálně ohroženého“. Existují tři poddruhy: lori rudočelý guinejský (Chalcopsitta sintillata sintillata), lori rudočelý papuánský (Chalcopsitta sintillata chloroptera) a lori rudočelý aruský (Chalcopsitta sintillata rubrifrons).
Chov v zajetí
Patří mezi velmi vzácné chovance mezi českými chovateli a zoologickými zahradami. Z rodu Chalcopsitta je patrně nejméně zastoupen, i když v Evropě tak vzácný není. Vyžaduje poměrně velkou voliéru, jde o velmi temperamentního ptáka, který rád létá. V toku je hodně agresivní a nerozpakuje se napadnout i chovatele. Proto je vhodné umístit hnízdní budku tak, aby byla kontrolovatelná zvenku. Budku mají mít celoročně, ptáci v ní nocují. Stejně jako ostatní loriové berou speciální směs nektaru pro lorie a sladké ovoce.
Zájemci o jejich chov by měli počítat s tím, že jsou náročnější na udržování hygieny v chovatelském zařízení, které doslova „ostřikují“ svým tekutým trusem (stejné to je u všech loriů). Vyžadují tedy častější úklid. Do České republiky je poprvé dovezl Pavel Adamčík, který je také jako první v tuzemsku odchoval. Později se to podařilo například Milanu Jurmanovi.
Dostupnost a cena
Málo dostupný druh loriho, zájemce by ho sehnal spíše od chovatelů v zahraničí. Nepatří však mezi extrémně drahé papoušky, jen je komplikovanější ho získat. V chovatelské inzerci v Česku se prakticky neobjevuje. Cena mladého ptáka na českém trhu se v roce 2013 pohybovala okolo 10 tisíc korun, mladý pár vyšel na 22 tisíc. Pohlavně dospělí ptáci a harmonizující páry jsou výrazně dražší.
Výskyt v českých a moravských ZOO
Žádná tuzemská zoologická zahrada je nechová.