Breaking News :

Novým předsedou Českého svazu chovatelů je Radek Novotný, který stojí za brněnskou výstavou Moravia

Kdo bude novým předsedou Českého svazu chovatelů? Do prosincové volby jde pět kandidátů

Česko zavádí možnost elektronických žádostí o registrační listy CITES, eurocitesy a permity. Papírové časem zruší

Umělá inteligence pomůže díky stovce záznamníků umístěných v pralese monitorovat ary zelené v Kostarice

Arové škraboškoví u soukromých chovatelů: ACTP je začala vyvážet, čtyři ptáci zamířili i na Slovensko

Osud zabavených arů kobaltových v Surinamu a Bangladéši vzbuzuje otázky. Ptáci zmizeli neznámo kam

ACTP vyvezla do Indie nejen ary škraboškové, ale taky ary kobaltové a amazoňany ohnivé. Nejbohatší rodině v zemi

Jak se Zoo Zlín podařilo odchovat dvojzoborožce indické? Prozradí kurátor Václav Štraub na přednášce 9. prosince ve Vlčí Habřině

Jaká je EXOTIKA 2023 v Lysé nad Labem? Vystavuje tukany, aratingy žluté či mutační lorie

EXOTA Olomouc 2023: Návrat ve velkém stylu. Překonala všechny předchozí ročníky

78 druhů exotů a poprvé i sovy a ledňáci: jak vypadala letošní výstava v Třebechovicích pod Orebem?

Dvacítka nevládních organizací tlačí na přísnější podmínky pro obchodování s druhy CITES I v Evropské unii

They’re back! Kennedy Darling, named to return to

Success humble is good not teacher failure makes you

The most Mid-South Farm on Gin Show in them March

Talent crisis gives Aaron Finch his Test-match chance

Hodonínská burza o víkendu bude, tornádo se areálu vyhnulo. Chovatelé pořádají sbírku na opravy voliér

Nedělní chovatelská burza v Hodoníně se týden po ničivém tornádu, které se prohnalo obcemi mezi Břeclaví a Hodonínem, uskuteční. Serveru Ararauna.cz to potvrdil Jaroslav Bayer z Okresní organizace Českého svazu chovatelů v Hodoníně, hlavní organizátor těchto setkání. Areál bývalého vodního cvičiště na okraji Hodonína směrem na Rohatec totiž tornádo nezasáhlo. „Burza ale bude v trochu omezeném režimu, protože do areálu se naváží suť z okolních obcí,“ upřesnil Jaroslav Bayer. Organizace také vypsala veřejnou sbírku na podporu chovatelů z obcí Pánov, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a Hrušky, které byly tornádem nejvíce poničené. Vedle rodinných domů totiž silný vítr zničil i mnohá chovná zařízení.

„Extrémně ničivé tornádo, doprovázené dravými savými víry, mocnými bouřemi a neobvykle silným krupobitím, zasáhlo ve čtvrtek dne 24. června 2021 pomezí jihomoravských okresů Hodonín a Břeclav. Tornádo za sebou zanechalo děsivou spoušť. Hodonín-Pánov, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a Hrušky – to jsou místa, zdevastovaná nebývalou kalamitou, kde žijí také chovatelé, členové našeho svazu. Okresní organizace ČSCH Hodonín zřídila transparentní účet pro chovatele z Hodonínska a Břeclavska, kterým přírodní živly krutě zasáhly do života. Pomozte, prosím, i vy lidem v nouzi,“ vyzvala organizace na svém webu a prostřednictvím sociální sítě Facebook. Číslo transparentního účtu určeného na pomoc chovatelům zasaženým tornádem je 6100013359/0800.

Přispět můžete i na obnovu hodonínské zoo

Dárci mají do zprávy pro příjemce uvést, kdo finanční dar věnoval. Mohou také sledovat, jak se vyvíjí zůstatek na transparentním účtu u České spořitelny, a to prostřednictvím tohoto odkazu. V době psaní tohoto článku bylo na účtu přes 100 tisíc korun, z toho polovinu věnovala krajská organizace Českého svazu chovatelů Jihomoravského kraje. Dary ale putují z celé republiky, kromě zasaženého regionu například i z Prahy. Posílají je chovatelé napříč různými obory. Bezprostředně po řádění tornáda jeden z chovatelů exotů z Mikulčic zveřejnil na inzertním chovatelském portálu iFauna.cz výzvu, zda by mu někdo nepomohl opravit voliéry poničené silným větrem. „Udělal bych si to sám, ale mám starosti s barákem. Asi to budu muset prodat, pokud to nespravím,“ posteskl si.

Tornádo minulý týden zasáhlo také hodonínskou zoologickou zahradu. Zcela zničilo psí útulek, který je součástí zoo, pokácelo stromy, ploty a poničilo řady venkovních expozic. Žádnému zvířeti se ale nic nestalo. „Sotva jsme se vzpamatovali z několikaměsíční uzávěry zoo je tady další kalamita. Přišli jsme o téměř celý útulek, který bude potřeba téměř od základů vybudovat znovu, stejně jako oplocení zahrady. Úklidové práce budou trvat ještě několik dní, zoo tedy zůstává až do odvolání uzavřena. Všechna zvířata v zoo jsou v pořádku, psi z útulku byli převezeni do bezpečí. Děkujeme všem za obrovskou vlnu solidarity!“ vzkázala zoo svým příznivcům prostřednictvím Facebooku.

Zahradě pomáhají i kolegové z okolních zoo, například z Papouščí zoo Bošovice dorazila těžká technika a pomohla odvézt velké množství suti a dřeva. Hodonínskou zoo lze podpořit libovolnou částkou na transparentní účet 1122122/0100, variabilní symbol: 6666, IBAN: CZ19 0100 0000 4354 5827 0267. Nyní je na něm téměř 9,5 milionu korun.

Úvodní foto: Zoo Hodonín

Předchozí článek

Výprava za mníšky šedými, kteří volně hnízdí na jižní Moravě. Není to ale žádná invaze

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 2. až 4. července 2021

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější