Kroměříž bude mít novou chovatelskou burzu na výstavišti Floria, má ambice konkurovat Přerovu

Výstaviště Floria KroměřížUVNITŘ FOTO – Hned dvěma chovatelskými burzami měsíčně se bude moci od Nového roku pochlubit Kroměříž. Vedle stávajících trhů v chovatelském areálu Horní zahrady, která se koná každou první neděli v měsíci, vzniknou nové prodejní výstavy drobného zvířectva a okrasného ptactva na výstavišti Floria, plánované na každou třetí neděli v měsíci. Za oběma burzami stojí jiní organizátoři, pořadatelé původních kroměřížských trhů na nové burze neparticipují. „Spoluorganizovat chovatelskou výstavu nebudou, ale určitá spolupráce mezi námi je. Půjčujeme si od nich klece a voliéry,“ přiblížila na dotaz serveru Ararauna.cz Andrea Horňanská, asistentka vedení výstaviště Floria.

Prodejci budou mít na výstavišti k dispozici dvě kryté haly o celkové ploše 1 600 metrů čtverečních, venkovní krytou plochu 20 000 metrů čtverečních, 1 400 parkovacích míst, restauraci a sociální zařízení. Burza se nezaměří pouze na exotické ptactvo, nabízet bude možné i hospodářská zvířata, drůbež, holuby, psy, kočky a různá exotická zvířata, ale také potřeby a krmiva pro chovatele. Premiéru si odbude v neděli 18. ledna 2015. „Ambice máme velké, ale v současné chvíli se návštěvnost nedá odhadnout. Věříme, že podmínky, které zde máme, budou pro chovatele více než dobré,“ říká Andrea Horňanská.

Mapa kroměřížského výstaviště Floria (Zdroj: www.vystavistefloria.cz)
Mapa kroměřížského výstaviště Floria (Zdroj: www.vystavistefloria.cz)
Venkovní zastřešený prostor na výstavišti Floria v Kroměříži (Foto: Výstaviště Floria)
Venkovní zastřešený prostor na výstavišti Floria v Kroměříži (Foto: Výstaviště Floria)

Kartami by mohla zamíchat i Olomouc

Stávající kroměřížskou burzu by nové trhy zatím neměly narušit. „Chovatelské výstavy v Kroměříži se budou konat dál. Nicméně je možné, že časem se přestanou organizovat,“ předvídá Horňanská. Výstaviště Floria by ovšem rádo oslovilo chovatele, kteří jezdí na okolní známé ptačí burzy v Uherském Hradišti nebo Přerově. Právě přerovská burza, která patří k největším akcím svého druhu v České republice, se dlouhodobě potýká s problémy. Výstaviště v Přerově, kde se burza koná, je totiž v insolvenčním řízení a kdykoli se může stát, že pozemek, na kterém se nachází, koupí nový investor a bude ho chtít využít jinak než jako výstavní prostor.

K TÉMATU: Burza v Týništi má nový krytý prostor. Uvažovali jsme i o další hale, říká organizátor

„Také jsme zaregistrovali spekulace o problémech výstaviště v Přerově. V případě, že je to pravda, tak by naše chovatelská výstava mohla nahradit přerovskou. Vše se ale ukáže až časem,“ připustila na dotaz serveru Ararauna.cz Andrea Horňanská. Zájemců o „převzetí štafety“ po Přerovu by ovšem bylo více: zájem pořádat ptačí burzy má i olomoucké výstaviště Flora, kde se pravidelně konají mezinárodní výstavy Exota Olomouc a letos zde úspěšně odstartovaly teraristické burzy. Olomouc by měla oproti Kroměříži výhodu lepší dostupnosti pro prodejce a návštěvníky z Čech, Kroměříž by dokázala pokrýt spíše spádovou oblast střední Moravy a Slovenska.

Kroměřížské výstaviště láká na kvalitní zázemí s vlastní restaurací a sociálním zařízením (Foto: Výstaviště Floria)
Kroměřížské výstaviště láká na kvalitní zázemí s vlastní restaurací a sociálním zařízením (Foto: Výstaviště Floria)

Předchozí článek

Londýňan vyvěsil na YouTube návod, jak přilákat papoušky na zahradu a postřílet je

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 12. až 14. prosince 2014

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější