Jak se žije na Kanárských ostrovech? Luboš Tomiška bude přednášet nejen o své práci v Loro Parque

UVNITŘ POZVÁNKA – Práce v zahraničí už dnes není pro řadu Čechů ničím neobvyklým. Ale když se vám podaří získat zajímavé místo v největším papouščím parku na světě a strávíte pět let na kanárském ostrovu Tenerife, nasbíráte mnoho zajímavých zkušeností nejen o chovu exotů. Bývalý asistent kurátorky Loro Parque Luboš Tomiška bude o svém pětiletém angažmá a životě na Kanárských ostrovech přednášet v rámci 13. setkání chovatelů Severovýchodních Čech, které se uskuteční v sobotu 25. června v hospůdce U vlčice ve Vlčí Habřině na Pardubicku. Akci pořádá ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy a bude přístupná všem zájemcům bez ohledu na to, zda chovají nebo se zajímají o exotické ptactvo.

Tentokrát totiž bude hlavním tématem samotný život na Tenerife a cestování po Kanárských ostrovech z pohledu člověka, který se tam dlouhodoběji usadil a musel řešit standardní životní situace jako zařizování bydlení, připojení k internetu, komunikaci s úřady nebo lékařskou péči. Luboš Tomiška popíše, jak se na Kanárských ostrovech surfuje, jaké jsou tam treky do hor, jak se zařizuje bydlení a jak se vychází s místními lidmi. Na prázdno ovšem nevyjdou ani chovatelé, kteří se budou moci v debatě po přednášce ptát i na Lubošovo působení v Loro Parque. Setkání je naplánované od 16 hodin, ale již od 14:00 se na stejném místě v hospůdce U vlčice ve Vlčí Habřině uskuteční i členská schůze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy.

Nabitý den s dvěma schůzemi a přednáškou

Aby toho nebylo málo, ve stejný den od 10 hodin dopoledne proběhne na stejném místě také schůze Ústřední odborné komise chovatelů okrasného a exotického ptactva při Českém svazu chovatelů (ÚOK CHOEP ČSCH). I její účastníci se budou moci přednášky Luboše Tomišky zúčastnit. Byl to právě bývalý asistent kurátorky Loro Parque, kdo byl hlavním hostem vůbec prvního setkání chovatelů Severovýchodních Čech ve Skaličce u Hradce Králové, kde před devíti lety přednášel o své cestě po Austrálii, tamních chovatelích i přírodních lokalitách, kde se vyskytují papoušci. S obdobnou, ale zkrácenou přednáškou, vystoupil Luboš Tomiška začátkem tohoto měsíce na první veřejné schůzi ÚOK CHOEP ČSCH v Praze.

Zájemci o účast na aktuální přednášce Luboše Tomišky se mohou hlásit do 20. června předsedovi ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy Jiřímu Vojtěchovi na e-mail C.alba@seznam.cz nebo telefon 603 881 884. Účastnický poplatek 200 Kč se hradí na místě (členové ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy platí 100 Kč). Počet míst je omezen, proto je dobré s přihláškami příliš neotálet. Občerstvení je zajištěno, parkování je zdarma přímo u hospůdky U vlčice. Ararauna.cz přinese z tohoto setkání aktuální reportáž.

Přečtete si reportáž z minulého 12. setkání chovatelů Severovýchodních Čech:

Focení vzácných papoušků v Kolumbii? Bez známostí a konexí to nejde, říká Franta Brzák

Mountain sea photo created by wirestock – www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..