Chovzvirat.cz už je na polovině návštěvnosti iFauny, změnil vzhled a přidal nové funkce

Slušně našlápnuto k převzetí role někdejšího nejpopulárnějšího českého chovatelského portálu iFauna.cz má web Chovzvirat.cz, který o víkendu provedl výrazné změny ve svém vzhledu a zavedl nové funkce. Zároveň poprvé nabízí i responzivní verzi pro mobilní telefony a tablety a možnost přizpůsobení vzhledu pomocí barevných témat. Server Ararauna.cz si mohl novou podobu portálu Chovzvirat.cz vyzkoušet ještě před jejím oficiálním spuštěním. Na webu je vylepšené filtrování obsahu přes fulltextové vyhledávání, novinkou je také možnost připínat si oblíbené zvířecí sekce, takže obsah webu se pak všude přizpůsobí volbě uživatele. A v neposlední řadě došlo k výraznému zpřehlednění chovatelské inzerce, což přímo souvisí se snahou vydavatele oslovit někdejší uživatele portálu iFauna.cz, zklamané jeho proměnou.

„Hlavně je ale více nového obsahu – pravidelně nové články – navázali jsme spolupráci s Petrem Podpěrou, napsal už pár nových článků a budou zveřejňovány i jeho starší texty. A píší pro nás i další osobnosti, jako například Kateřina Lipinská (autorka knih o koních). Další autory článků do všech kategorií hledáme,“ přiblížil pro Araraunu zakladatel a provozovatel webu Chovzvirat.cz Zbyněk Pokorný. Na webu přibyl také nový modul Chovatelské akce, který nabízí přehled chystaných chovatelských burz, trhů a výstav. Pokud si uživatel na hlavní stránce webu připne některou ze sekcí, například Okrasné ptactvo, modul mu rovnou filtruje burzy a výstavy s exotickým ptactvem. To samé se týká témat v diskusním fóru, článků, atlasu zvířat nebo inzerátů. Chovzvirat.cz nově nabízí také databázi všech zoologických zahrad v České republice.

Porovnání starého a nového vizuálu webu Chovzvirat.cz (Screenshot: Ararauna.cz)

O zveřejnění archivu diskuse iFauny se jedná

Stále otevřená je možnost zveřejnění archivu diskusního fóra ze staré podoby portálu iFauna.cz, o kterém provozovatel jedná. Diskuse na iFauně skončily letos v červnu po zásadní proměně tohoto inzertního portálu a nahlížet už nelze ani do jejich archivu. Chovzvirat.cz je má ale kompletně zálohované a začal sbírat souhlasy od někdejších uživatelů iFauny, zda jejich příspěvky může zveřejnit u sebe. „Dlouhodobě o tuto možnost usilujeme,“ připouští Zbyněk Pokorný, podle něhož Chovzvirat.cz už nyní připravuje spoustu dalších novinek: „Web je připraven na další nové moduly, které plánujeme postupně vypouštět během příštího roku. První novinkou, kterou už připravujeme, jsou profily chovatelů, ve kterých bude mít každý možnost se podělit o informace o svých zvířatech a vybavení.“ Stejné profily před časem spustil jiný český web Birdifly.com.

Viditelnými úpravami prochází web Chovzvirat.cz od letošního května, tedy od doby, kdy portál iFauna.cz ohlásil plánované změny včetně zrušení většiny inzertních rubrik, článků a diskusního fóra. V červnu přišel s mobilní verzí webu, vylepšením diskuse a lepším nástrojem přidávání fotografií do diskusí i inzerce. V červenci pak doplnil k možnosti zasílání soukromých zpráv přes Chovzvirat.cz vkládání emotikonů a fotografií. V říjnu dosáhl Chovzvirat.cz podle měření služby Similarweb 147,4 tisíc návštěv, což bylo o 6,5 tisíce více než v září. Oproti tomu iFauna.cz pokračovala v poklesu, když v říjnu vykázala podle Similarwebu 289,7 tisíce návštěv oproti zářijovým 343,4 tisícům. Před červencovou proměnou vykazovala iFauna.cz přes milion návštěv měsíčně.

Úvodní foto: Chovzvirat.cz

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 10. až 12. listopadu 2023

Dálší článek

Česko zavádí možnost elektronických žádostí o registrační listy CITES, eurocitesy a permity. Papírové časem zruší

Nejčtenější