Web Ararauna.cz spustil diskusní fórum a mobilní verzi

Vlastní diskusní fórum a verzi pro mobilní telefony, která umožňuje rychlejší načítání stránek a jednodušší orientaci v aktuálních článcích, spustil web Ararauna.cz. Jde o další dvě novinky v obsahu, které by měly pomoci k profesionalizaci těchto internetových stránek určených chovatelům papoušků a všem, kteří se zajímají o tyto exotické ptáky. Dosud bylo možné diskutovat pouze pod jednotlivými články a na mobilu sledovat jen plnou verzi webu, která se kvůli velkým obrázkům a grafice dlouze načítala.

Jak používat diskusní fórum Ararauny?

Diskusní fórum najdou zájemci na adrese www.ararauna.cz/forums nebo jednoduše přes odkaz „Diskusní fórum“ v horní červené navigační liště pod logem webu Ararauna.cz. Hlavní strana fóra tvoří rozcestník do základních pěti sekcí – Jak začít psát do fóra, Chov a odchov, CITES a legislativa, Ochočení papoušci, Veterina – do nichž mohou uživatelé vkládat vlastní témata nebo reagovat na již založená diskusní vlákna. Pro diskutování na fóru Ararauna.cz je nutná registrace podle instrukcí na této stránce.

Pokud chcete u svého jména používat profilovou fotku (avatar), postupujte podle rad v této části fóra. Po úspěšném vložení fotografie k vašemu uživatelskému účtu se bude tento obrázek objevovat nejen u vašich příspěvků v diskusním fóru, ale také v komentářích pod články na webu Ararauna.cz. Diskusní fórum umožňuje nechat si zasílat upozornění na nové příspěvky u konkrétního tématu na váš e-mail a používat všechny běžné znaky HTML. Vkládání příloh, včetně fotografií, ale zatím není možné.

Diskusní fórum je redakčně monitorované a problematické příspěvky, jejichž autoři by bezdůvodně napadali ostatní diskutující, byli vulgární, zneužívali diskusi k reklamě nebo porušovali zákony, budou odstraněny. Při opakovaném zneužití diskusního fóra Ararauna.cz bude následovat smazání uživatelského účtu hříšníka. Věříme však, že takové zásahy nebudou třeba, nebo jen v ojedinělých případech. Fórum má sloužit především k výměně zkušeností a vzájemném pomoci chovatelů.

Titulní strana diskusního fóra webu Ararauna.cz (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Ararauna.cz přes mobilní telefon

Mobilní verze webu Ararauna.cz je dostupná na všech mobilních telefonech s přístupem k internetu. U většiny z nich by se měla objevit už při zadání adresy www.ararauna.cz do internetového prohlížeče. Pokud se tak nestane a načte se vám plná verze webu, můžete na mobilní verzi přepnout pomocí odkazu na samém závěru titulní strany, kde je uprostřed tlačítko „Mobile Theme“ ON a OFF. Případně lze na mobilní verzi přejít přímo přes adresu https://m.ararauna.cz. Z mobilní na plnou verzi webu můžete opět přepnout pomocí odkazu ve spodní části titulní strany.

Prostřednictvím mobilní verze se dostanete k výpisu článků webu Ararauna.cz, seřazeného chronologicky za sebou od posledních vydaného po nejstarší. Na titulní stranu se vejde posledních pět článků, poté lze přejít na výpis dalších pěti a tak dál. Články obsahují obrázky, jejich text se přizpůsobí velikosti displeje mobilního telefonu a zobrazuje i ankety, případně komentáře pod článkem. Na ty upozorňuje už u titulku každého článku bílou číslicí v červeném kruhu.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Vyzkoušeli jste už mobilní verzi webu Ararauna.cz?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..