Jihočeská ptačí burza v Plané se stěhuje na výstaviště Země živitelky do Českých Budějovic

Do nových prostor na českobudějovickém Výstavišti se od dubna přestěhuje jihočeská ptačí burza z Plané u Českých Budějovic. Podle Marcela Nezbedy, předsedy základní organizace Českého svazu chovatelů č. 7 v Českých Budějovicích, která burzy v Plané pořádá, se tak stane kvůli dlouhodobé rekonstrukci Kulturního domu Planá, v němž burzy dosud probíhaly. Nově budou muset návštěvníci zavítat do pavilonu H vedle pivovarské zahrady na výstavišti proslaveném zejména tradičním veletrhem Země živitelka.

Poprvé v novém už 6. dubna

„V sobotu 6. dubna nás čeká premiéra na výstavišti. Všichni pořadatelé se budou snažit o plynulé konání této akce, i když se pravděpodobně vyskytnou nějaké drobné nedostatky, které vyplynou z lokace konání. Burza na Výstavišti České Budějovice nám poskytuje další možnosti pro rozšiřování, proto budeme rádi, když nám návštěvníci sdělí své podněty a připomínky, které povedou ke zkvalitnění a případně i rozšíření služeb na této burze,“ sdělil serveru Ararauna.cz Marcel Nezbeda.

Pořadatelé burzy se rozhodli nadále zachovat její tradiční termín – první sobotu v měsíci od 7:00 hod. „Pro prodejce se se stěhováním burzy nepojí žádné změny. Vzhledem k tomu, že u nás prodejci nevyužívají kryté prostory, je jedinou změnou dostatek prostoru v okolí pavilonu,“ konstatuje předseda pořádající organizace. Vjezd do areálu Výstaviště České Budějovice až k pavilonu H bude pro prodávající zdarma, vstupné pro účastníky stanovili organizátoři na 30 korun. Slibují zachování výkupu exotického ptactva, prodej krmiv i občerstvení. Další výraznější změny neplánují.

Zvýší se návštěvnost?

„Všechno úsilí jsme zatím zaměřili na hledání nových pro návštěvníky pohodlnějších prostor, aby se nepřerušila tradice konání burzy v Českých Budějovicích . To se nám jak pevně věřím podařilo,“ konstatuje Marcel Nezbeda. V úvahu prý nepřipadá ani rozšíření počtu burz na dvě měsíčně, k nimž před časem přikročili organizátoři obdobné akce v Přerově. Nový a větší prostor přímo v Českých Budějovicích by ale mohl přispět k větší návštěvnosti největší z jihočeských ptačích burz. Do Plané jezdívalo v průměru 300 platících návštěvníků, mezi něž organizátoři nezapočítávali členy vlastní chovatelské organizace.

„Věříme, že zvětšení prostorů, které nám poskytuje pavilon H na českobudějovickém výstavišti, větší plocha určená pro chovatele i pohodlnější průchod mezi stojany s přenoskami a bezproblémové parkování vyvolá větší zájem o návštěvnost této tradiční jihočeské burzy,“ dodává Marcel Nezbeda.

Předchozí článek

Indonéské úřady bijí na poplach: kriticky ohrožených kakaduů žlutolících dramaticky ubývá

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 22. až 24. března 2013

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější