Za usmrcení ochočeného papouška skončil muž na půl roku za mřížemi

Půlroční vězení a zákaz vlastnictví domácích zvířat uložil soud ve Washingtonnu třiašedesátiletému Richardu J. Atkinsonovi, který nožem ubodal ochočeného papouška své přítelkyně. Senior byl podle agentury UPI obviněn z týrání zvířat a domácího násilí. Žena papouška vlastnila 18 let. Obhájce odsouzeného tvrdil, že jeho klient trpí úzkostlivou poruchou a zkombinoval antidepresiva s whisky, což u něj vyvolalo záchvat vzteku. Atkinson se podle právníka přestal kontrolovat a později svého činu litoval.

Muž papouška zabil servírovacím nožem a poté zdemoloval velkou část domu. Soud muži uložil kromě půlročního vězení nastoupit povinnou psychiatrickou léčbu a na pět let mu zakázal vlastnit jakékoli zvíře. Média neuvádí, jakého druhu byl zabitý papoušek, muž však musí své bývalé přítelkyni zaplatit jak za usmrceného ptáka, tak za zdemolované vybavení domu. Převedeno do českých reálií, pokud by cena papouška přesáhla pět tisíc korun, šlo by o trestný čin se záznamem do rejstříku trestů.

Podle publicisty Jonathana Turleyho by žena zřejmě uspěla i s žádostí o odškodnění za způsobenou citovou újmu. Obdobný případ totiž už americké soudy řešily – bývalý manžel musel své exmanželce zaplatit za psychickou újmu způsobenou zabitím rodinného psa v průběhu komplikovaného rozvodu. Atkinson způsobil papouškovi bodnými ranami předčasnou smrt, což je prý dobrý předpoklad pro uznání úmyslné citové újmy.

Předchozí článek

Ztracený papoušek zaklepal na cizí dveře a nálezce ho vrátil majiteli

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 31. května až 2. června 2013

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější