Ztracený papoušek zaklepal na cizí dveře a nálezce ho vrátil majiteli

Neuvěřitelné štěstí měl ochočený sameček eklekta různobarvého, který se ztratil Margitě Vilagiové v britském Plymouthu. Zatímco zoufalá majitelka vyvěsila v okolí svého bydliště desítky plakátů, papoušek bez ostychu zaklepal na venkovní dveře domu vzdáleného asi tři kilometry od místa, odkud ulétnul. Stalo se tak pátý den od jeho útěku a Sarah Purdieová, na jejíž dveře zaklepal, prý nejprve neveřila svým očím. „Byl to určitě nejbizarnější den mého života,“ svěřila se britskému listu Express.

„Právě jsem se vrátila domů, když jsem zaslechla naléhavé klepání na dveře. Bylo to docela nahlas. Nejprve jsem si myslela, že někdo na naše dveře něco hodil,“ uvedla žena. „Otevřela jsem, ale nikdo tam nestál, tak jsem se chystala zavřít, ale pak jsem se podívala dolů a tam stál papoušek.“ Sarah Purdieová podle svých slov nejprve přivřela dveře, protože nechtěla věřit svým očím. Myslela si, že má vidiny. Papoušek jménem Bobby ale skutečně stál na jejím prahu a viditelně byl hladový.

Žena ptáka odchytila a odnesla do místního útulku pro zvířata, jehož provozovatel pak velmi rychle zjistil, kdo v okolí postrádá exotického ptačího mazlíčka. „Je tak krásný, měla jsem o něj veliký strach,“ prohlásila Bobbyho majitelka Margita Vilagiová, když si zatoulaného eklektuse vyzvedávala.

Úvodní foto: Wikimedia.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..