Versele-Laga podpoří mladé chovatele exotů v Česku. Chystá pro ně soutěže

Versele-LagaPodporu mladým, začínajícím chovatelům exotického ptactva v Česku připravuje belgický výrobce prémiových krmiv Versele-Laga. Prostřednictvím své české pobočky CZanidis chystá ve spolupráci s Asociací chovatelů exotického ptactva (ACHEP) a časopisem Nová Exota vědomostní soutěže, do nichž věnuje hodnotné ceny v podobě balíčků krmiv. „Výherci od nás získají komplexní balíček produktů Versele-Laga, kde bude krmivo, krmivové doplňky, ale také třeba Orofarma, doplňky pro zdraví, probiotika, apod.,“ řekl serveru Ararauna.cz obchodní a marketingový ředitel CZanidisu Martin Groh.

Nemělo by jít o žádnou levnou záležitost: jeden balíček by měl mít hodnotu tří tisíc korun. O podobě soutěže firma ještě jedná, vyhlášena by měla být v letním dvojčísle měsíčníku Nová Exota, které vyjde začátkem července. „Zatím máme její pracovní verzi, ale rádi bychom, aby se uskutečnila ještě letos dvakrát, abychom tím podpořili začínající generaci chovatelů,“ uvedl Groh. Versele-Laga patří mezi prémiovější a dražší značky krmiv pro exotické ptactvo, na českém trhu s krmnými směsi má podíl necelých sedm procent. Dosud se v tuzemsku soustředila především na prodej menších balení krmiv a doplňků ve zverimexech. Nyní se chce zaměřit přímo na chovatele.

Firma se chce v Česku víc prosadit

Příliš mnoho šancí oslovit „nemazlíkáře“, kteří se zabývají chovem a odchovem papoušků a dalších exotických ptáků, však Versele-Laga nemá. „Třeba na ptačích burzách, kam jezdí prodávat naši obchodní partneři, není čas oslovovat lidi a přesvědčovat je o výhodách našich krmiv. A co se týče výstav, je tu v podstatě jen Exota Olomouc a Exotika v Lysé nad Labem. Příležitostí na trhu tedy zase tolik není,“ vysvětluje Martin Groh. Firma proto začala objíždět specializované semináře, které pořádají Klub přátel exotického ptactva (KPEP) ve středočeských Kozovazech a časopis Papoušci v kongresovém centru Tři věžičky u Jihlavy.

Oba poslední ročníky těchto konferencí navštívil specialista mateřského koncernu Versele-Laga Patrick Ghysels, který má na starosti produkci krmiv pro exotické ptactvo. „Tato setkání jsou pro nás velmi zajímavá, protože na ně jezdí lidi, které chovatelství opravdu zajímá. Zaujmout tyto lidi se o trochu snazší, protože jsou připraveni naslouchat. Naopak jsou tady chovatelé, kteří jsou přesvědčeni o tom, že to, jak to dělají, je zcela správné a dostat se k nim s informací, že to může jít teoreticky lépe, je výrazně těžší,“ popisuje Martin Groh, podle něhož až 60 procent českých chovatelů nekupuje průmyslově vyráběné směsi zrnin, ale míchá si svoje vlastní.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Ararauna.cz připravuje rozhovor s Martinem Grohem o plánech Versele-Laga na českém trhu

Předchozí článek

Znáte přesné znění evropského nařízení o invazních druzích? Platit začne už 1. ledna 2015

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 30. května až 1. června 2014

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější