Fauna Farma trhy Brno navštívilo napoprvé 1 700 platících návštěvníků

Fauna Farma trhy BrnoUVNITŘ FOTO – Nedělní premiérové Fauna Farma trhy na výstavišti v Brně navštívilo téměř 1 700 platících účastníků. To je takřka tolik, kolik od nové chovatelské a zahradnické burzy očekávali její organizátoři. „Brno je svou velikostí a umístěním v rámci republiky ideální pro zajištění velké účasti. Předpokládáme, že dosáhneme již od počátku minimálně srovnatelnou účast se současnou Kroměříží. Za této situace nebude důvod nepokračovat v pořádání této burzy,“ odpověděla před měsícem na dotaz serveru Ararauna.cz jedna z organizátorek trhů Šárka Mannová. Po nedělní premiéře dodala: „Naši burzu navštívilo 1 697 platících osob.“

Nová kroměřížská burza, kterou od letošního ledna pořádá každou třetí sobotu v měsíci Výstaviště Floria, zaregistrovala hned napoprvé okolo dvou tisíc návštěvníků. Zájem poté ještě stoupl, což zkomplikovalo situaci tradiční burze exotického ptactva v blízkém Uherském Hradišti, která probíhá ve stejném termínu. Brněnské Fauna Farma trhy na jihu Moravy nekonkurují žádné podobné zavedené akci pro chovatele exotů, ale probíhají ve stejný den jako burza v Přerově, která však začíná výrazně dříve než brněnská. Zájemci tak mohou pohodlně stihnout obě akce: přerovská otevírá v 6:00, brněnská v 9:00 hod., přičemž návoz zboží v Brně začíná až v 7:00 hod.

Fauna Farma trhy Brno se konají v pavilonu G2 brněnského Výstaviště (Foto: archiv Fauna Farma trhů Brno)

Fauna Farma trhy Brno se konají v pavilonu G2 brněnského Výstaviště (Foto: archiv Fauna Farma trhů Brno)

Návštěvníků bylo odst, s prodejci okrasného ptactva to bylo horší (Foto: archiv Fauna Farma trhů Brno)

Návštěvníků bylo odst, s prodejci okrasného ptactva to bylo horší (Foto: archiv Fauna Farma trhů Brno)

Malá účast prodejců exotického ptactva

„Myslíme si, že umístění burzy v Brně je zajímavé pro velkou část Moravy, jižní Čechy a přilehlou část Slovenska. Sjezd z dálnice se nachází nedaleko od areálu výstaviště, proto vystavovatel a návštěvník má snadný přístup i automobilem,“ řekla už dříve Šárka Mannová. Jestliže zájem veřejnosti téměř naplnil představy pořadatelů, s prodejci exotického ptactva to bylo horší. Zájem o prodejní místa byl vlažný, snad i kvůli probíhající hnízdní sezóně o novou burzu projevili zájem jen desítky chovatelů. Pořadatelé se proto rozhodli od příští burzy zrušit poplatek za rezervaci stolů a stojanů na přepravky a klece, který činil 60 korun. Poplatky za využití stolů a dalšího prostoru zůstávají jen pro komerční prodejce, nikoli chovatele, kteří nabízí exotické ptactvo.

K TÉMATU: Brno bude mít vlastní velkou chovatelskou burzu. Fauna Farma trhy startují 10. května na výstavišti

„Stále se diskutuje o parkování, proto bychom to chtěli znovu objasnit. Parkovat je možné v okolí výstaviště (např.: ulice Hlinky, která je vzdálena od vstupu do pavilonu G2 jen několik metrů) zdarma. Nebo lze zaparkovat přímo u haly za poplatek 50 Kč,“ uvedla Šárka Mannová. Účastníci burzy si pochvalovali zejména profesionální prostředí, dostatek oddychových zón, občerstvení i aranžmá s ukázkami suché zahrady a výstavy bonsají. „Ptáků na prodej bylo nemnoho, ale to se nemůžeme divit, mladí ještě nejsou. Bylo krásně vidět, že největší zájem byl právě kolem přepravek s ptáky – zde bylo těsněji. Lidí bylo v prostoru pavilonu přiměřeně – žádná tlačenice,“ popsal jeden z účastníků burzy v diskusním fóru na webu iFauna.cz.

Od června Fauna Farma trhy Brno mění termín na první neděli v měsíci, příště tedy budou 7. června 2015

Brněnská burza má potenciál, který se naplno ukáže po chovné sezóně (Foto: archiv Fauna Farma trhů Brno)

Brněnská burza má potenciál, který se naplno ukáže po chovné sezóně (Foto: archiv Fauna Farma trhů Brno)

Úvodní foto: archiv Fauna Farma trhů Brno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..