Brno bude mít vlastní velkou chovatelskou burzu. Fauna Farma trhy startují 10. května na výstavišti

BVVUVNITŘ MAPKA – Chovatelé na Moravě se v krátké době dočkají další nové velké prodejní burzy. Po kroměřížských prodejních výstavách drobného zvířectva na Výstavišti Floria a inovovaných Fauna trzích na ostravském Výstavišti Černá louka vznikne podobná akce i v Brně. Rovněž v profesionálních výstavních prostorách brněnského výstaviště, kde obsadí přízemí pavilonu G2 o ploše pěti tisíc čtverečních metrů. Premiéru si akce, která ponese název Fauna Farma trhy Brno, odbude v neděli 10. května. „Na místě bude možný nákup, prodej, výměna chovatelských a pěstitelských produktů,“ přiblížili organizátoři s tím, že přístup na burzu nebude z hlavního vchodu do výstaviště, ale ze vstupu G2.

„Burza bude rozdělena do několika sekcí: exotické ptactvo, akvaristika a teraristika, burza rybářských a mysliveckých potřeb, ostatní drobné zvířectvo, chovatelské potřeby a krmiva, farmářské a zahrádkářské produkty, vybavení, sazenice, potřeby pro včelaře a ostatní,“ sdělili pořadatelé na webu www.faunafarmabrno.cz. Oproti jiným podobným burzám bude mít ta brněnská velmi příznivou otevírací dobu. Pro návštěvníky bude začínat v 9:00 a končit ve 13:00, prodejci budou moci navážet zboží od 7:00 hod. U většiny ptačích burz je přitom obvyklé, že se návštěvníkům otevírají již v šest hodin ráno a okolo osmé je řada prodejců již opouští. Návoz zboží často začíná ještě za hluboké tmy před pátou hodinou ráno.

Fauna Farma trhy Brno

„Nechceme nikomu konkurovat“

Organizátoři brněnských Fauna Farma trhů se podle svých slov nechtějí vůči nikomu vymezovat, ačkoli start zvolili ve stejný termín, kdy se koná jedna z přerovských burz. „Nechceme s nikým bojovat, termín musí sedět hlavně s programem a volnými termíny Brněnských Veletrhů a Výstav (BVV), v jehož pavilonu se bude burza konat. Pokud pojedete na 6 hod. do Přerova, tak jste v 8 hod. hotov a na zpáteční cestě se můžete zastavit v Brně, protože začínáme od 9 hod.!“ napsal jeden z organizátorů nové burzy v diskusi na webu iFauna.cz. Prodejci i návštěvníci budou moci do areálu brněnského výstaviště zajet i autem, parkovné je stanoveno na 50 Kč za den. Vjezd bude branou číslo 10. Vstupné pro návštěvníky je stanoveno na 40 Kč, pro děti na 30 Kč.

K TÉMATU: Ostravské Fauna trhy rozšiřují prostory, ptačí burza se osamostatní a bude začínat už v 6:00

Vzhledem k tomu, že Brno je v krátké době další městem, kde vzniká velká chovatelská burza, neskrývají někteří chovatelé obavu z toho, aby na novou akci přijelo dost prodejců. „Chceme dát prostor dalším zájemcům, které už třeba nechtějí pustit na jinou burzu, ať už z důvodu místa nebo jiného. Uplynulou neděli byla burza v Břeclavi, Kroměříži, Uherském Hradišti a plno dalších a myslíte, že tam nikdo neprodával? Většinou se najde prodejce z daného regionu, aby nemusel cestovat třeba přes půl republiky a vstávat ve dvě hodiny ráno, aby byl na burze včas,“ uklidňovali organizátoři v diskusi na webu iFauna.cz. Nová burza navíc může navázat na podobné pokusy s dřívějšími brněnskými setkánímí chovatelů v obchodním centru Olympia a v Modřicích.

Úvodní foto: Brněnské Veletrhy a Výstavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..