Ostravské Fauna trhy rozšiřují prostory, ptačí burza se osamostatní a bude začínat už v 6:00

Ostravské výstaviště Černé loukyUVNITŘ PLÁNKY – Zvýšený zájem prodejců o ostravské Fauna trhy přiměl organizátory rozšířit od této neděle 1. února prodejní plochy a zcela oddělit prodejce okrasného ptactva, krmiv a dalších potřeb pro chovatele exotů do samostatné haly A2 o rozloze 900 metrů čtverečních. Nově vytvořené Trhy okrasného ptactva navíc budou začínat o dvě hodiny dříve než samotné Fauna trhy, již v 6:00, a potrvají stejně jako Fauna trhy do 12:00. Přizpůsobí se tak časům většiny ptačích burz v Česku, které začínají již úderem šesté hodiny ranní, ale oproti nim potrvají déle. Pořadatelé takto zároveň chtějí vyřešit problémy s kapacitou parkoviště u Výstaviště Černá louka v době navážky zboží prodejců.

„Hlavní důvod, proč k rozšíření dochází, je kapacitní problém celé akce. V průběhu tří let jsme původní plochu 2 000 metrů čtverečních rozšířili na téměř 4 000 metrů čtverečních, kdy největší rozšíření zaznamenala chovatelská odvětví jako je akvaristika, teraristika a okrasné ptactvo,“ řekl serveru Ararauna.cz hlavní pořadatel trhů Petr Kopeček. Nově obsadí Fauna trhy kompletně celé prostory Výstaviště Černá louka, tedy celých 6 000 metrů čtverečních. „Bohužel, nebo bohudík došlo k tomu, že na ploše 900 metrů čtverečních, kde byli akvaristé, narostl počet stolů na maximum a my jsme poslední měsíce byli nuceni některé prodejce odmítat,“ vysvětluje Kopeček.

Fauna trhy Ostrava - prostor pro exotáře

Výstavní stoly o délce 336 metrů

Stejný problém nastal i na další ploše o velikosti 2 000 metrů čtverečních, kterou využívali prodejci dalších chovatelských oborů. „I zde díky růstu počtu prodejců došlo k takovému zaplňování prostor, že uličky mezi stoly byly čím dál užší. Abychom zajistili komfort akce jak pro návštěvníky, kteří ocení volnější prodejní prostory s dostatečně širokými uličkami, tak pro prodejce, u kterých by nemělo docházet k tlačenicím před stoly, jež mohly některé návštěvníky odradit od koupě zvířat, rozhodli jsme se tedy o maximální využití prostor, které Výstaviště Černá louka nabízí, což je necelých 6 000 metrů čtverečních,“ popisuje hlavní organizátor ostravských Fauna trhů.

K TÉMATU: Nová chovatelská burza v Kroměříži napoprvé přilákala dva tisíce návštěvníků. Převládali exotáři

„Tímto rozšířením se nám naskytla příležitost oddělit sekci okrasného ptactva od všech ostatních chovatelských skupin. Díky možnostem výstaviště, jež umožňuje vzájemné oddělení výstavních prostor, tak můžeme vyzkoušet dřívější otevírací dobu pro chovatele okrasného ptactva již od 6:00 a poskytnout těmto chovatelům standard, na který jsou zvyklí a po kterém neustále volali. Do této doby nebylo možné dobu posunout, jelikož akvaristé a teraristé jsou naopak zvyklí na pozdější otevírací dobu,“ dodává Petr Kopeček. Do samostatné vytápěné haly pro exotáře lze nově nainstalovat minimálně sedm řad stojanů o celkové délce 84 metrů, přičemž desky na stojanech jsou umístěny ve dvou patrech z každé strany, což zvětšuje prodejní prostor na 336 metrů délky.

Fauna trhy Ostrava - prostor pro exotáře

Ubudou fronty u pokladen, věří pořadatelé

„Plocha také bude vybavena ocelovou průletovou voliérou, jež zabraňuje úniku ptactva při odchytávání ptáků z přepravky do přepravky,“ slibuje Petr Kopeček. „Díky tomuto rozšíření a nastavení dvou otevíracích časů tj. v 6:00 okrasné ptactvo a v 8:00 se připojí zbývající výstavní plochy s ostatními chovatelskými skupinami, také eliminujeme fronty návštěvníků před vstupem, rozvolnění počtu návštěvníků ze čtyř hodin na šest hodin akce.“ Hlavní organizátor ostravských Fauna trhů na dotaz serveru Ararauna.cz vyloučil možnost častějšího pořádání burz než jednou do měsíce. „V současné době neuvažujeme o větší četnosti trhů, jelikož si myslíme, že je v naší republice přeburzováno a dále pak náklady na organizaci celé akce jsou nezanedbatelné,“ vysvětluje.

ČTĚTE TAKÉ: Známá burza v holandském Zwolle zakázala prodej ptáků z přepravek. Vyžaduje klece

Pro prodejce okrasného ptactva se úpravou otevírací doby změní i časy pro navážení zboží. K tomu bude docházet již od páté hodiny ráno a musí skončit před oficiálním zahájením trhů. „Od 6:00 tak bude otevřen hlavní vchod a pokladny již budou v provozu. Prodejci s přepravkami tak nebudou hlavními vraty pro návoz vpuštěni, jelikož by se nikde nedostali,“ upozorňují organizátoři. Mezi pátou a osmou hodinou ráno bude hlavní parkoviště před Výstavištěm Černá louka vyhrazeno pouze pro prodejce, po osmé hodině je budou moci volně využít i návštěvníci. „Do 8:00 tak bude volně přístupné boční parkoviště vedle pavilonu (vjezd přes závoru). Ostatní parkovací plochy kolem výstaviště zůstanou beze změny,“ dodali pořadatelé.

Úvodní foto: Ostrava.cz

Předchozí článek

Naše zkušenosti s dokrmováním žaků: Jak jsem řešil problém s rozjíždějícíma se nohama

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 30. ledna až 1. února 2015

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější