Nová chovatelská burza v Kroměříži napoprvé přilákala dva tisíce návštěvníků. Převládali exotáři

Nová chovatelská burza v KroměřížiUVNITŘ FOTO – Za úspěšnou považuje vedení kroměřížského Výstaviště Floria premiéru nové prodejní chovatelské výstavy, která se poprvé konala uplynulou neděli 18. ledna. Během dopoledne ji podle Andrey Horňanské, asistentky vedení výstaviště, navštívily přes dva tisíce lidí. „Vedení Výstaviště je spokojeno s návštěvností na historicky první pořádané akci tohoto typu. Vystavovatelé i návštěvníci hodnotili prodejní výstavu velmi pozitivně. Prodejní výstavy se zúčastnilo 52 vystavovatelů, kteří nabízeli široký sortiment krmiv, vitamínových doplňků, potřeb a zařízení pro chovatele,“ uvedla Horňanská pro server Ararauna.cz.

Z chovatelů na burze převládali prodejci okrasného ptactva. „Chovatelé ale nabízeli také králíky, slepice a holuby,“ doplnila Horňanská. „Vzhledem k ročnímu období ale byla nabídka drobných hospodářských zvířat menší.“ Během prodejní výstavy měli návštěvníci i prodejci k dispozici vytápěnou restauraci a uvnitř areálu Výstaviště Floria byly i další stánky s občerstvením. „K dobré náladě všech přispělo pěkné počasí, ale nové Výstaviště Kroměříž má venkovní plochy zastřešené a poskytlo by komfort i v případě nepříznivého počasí,“ dodala Andrea Horňanská. Zázemí vhodné i pro nepříznivé počasí si pochvalovali i sami prodejci, například největší tuzemský eshop pro chovatele papoušků ePapoušek.cz.

Prodejci exotického ptactva měli k dispozici samostanou vytápěnou a dobře osvětlenou halu (Foto: Výstaviště Floria Kroměříž)
Prodejci exotického ptactva měli k dispozici samostanou vytápěnou a dobře osvětlenou halu (Foto: Výstaviště Floria Kroměříž)

Přerov i Kroměříž mají dvě burzy měsíčně

„Krásné prostředí, vytápěná hala na výstavu a prodej ptactva, další prostory v záloze, restaurace s posezením pěkně v teple, komfortní WC zdarma, vydlážděná a zastřešená plocha pro prodej krmiv a chovatelských potřeb, bezbariérový přístup, dostatek parkovacích míst u areálu na klasickém parkovišti, na jaké jsme zvyklí z nákupních center a především profesionálně zmáknutá organizace,“ popsal ePapoušek.cz na svém profilu na sociální síti Facebook. „Suchou nohou projdete po celém výstavišti. Hala s ptactvem byla dobře osvětlená, což považuji já osobně za důležité,“ napsal v diskusi na webu iFauna.cz jeden z návštěvníků nové burzy s přezdívkou Koki.

K TÉMATU: Kroměříž bude mít novou chovatelskou burzu na výstavišti Floria, má ambice konkurovat Přerovu

Právě na iFauně, která je největším diskusním místem chovatelů exotického ptactva na českém internetu, převládalo kladné hodnocení nové kroměřížské burzy. Objevily se ale i návrhy, co zlepšit. „Kdyby byla burza v době konání malé burzy v Přerově, tak by možná spíš získala podporu a zájem chovatelů. Obě města jsou kousek od sebe. Přerovu by stačila jedna burza a Kroměříž by měla také jednu,“ uvedl diskutující ze Slovenska. Kroměříž se ale stejně jako Přerov momentálně pyšní hned dvěma ptačími burzami měsíčně. Vedle nové prodejní výstavy na Výstavišti Floria, která má pevný termín každou třetí neděli v měsíci, zde už léta místní chovatelé pořádají každou první neděli v měsíci trhy okrasného ptactva, holubů, králíků a ostatního drobného zvířectva v chovatelském areálu Horní zahrady.

Burza na Výstavišti Floria je už druhou akcí svého druhu v Kroměříži. Nadále pokračují i tradiční chovatelské trhy v areálu Horní Zahrady. (Foto: Výstaviště Floria Kroměříž)
Burza na Výstavišti Floria je už druhou akcí svého druhu v Kroměříži. Nadále pokračují i tradiční chovatelské trhy v areálu Horní Zahrady. (Foto: Výstaviště Floria Kroměříž)

Úvodní foto: Výstaviště Floria Kroměříž

Předchozí článek

Pomozte vybrat přebal pro nejobsáhlejší knihu o papoušcích v Česku! Vyjde už letos na jaře

Dálší článek

Vznikl ParrotsDailyNews.com, nový mezinárodní internetový deník o papoušcích

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější