Pomozte vybrat přebal pro nejobsáhlejší knihu o papoušcích v Česku! Vyjde už letos na jaře

Průvodce chovem papouškůHistoricky nejrozsáhlejší knihu o papoušcích u nás vydá už letos na jaře časopis Nová Exota. Titul Průvodce chovem papoušků je překladem oceňované knihy Psittaculture známého chovatele a znalce papoušků Tonyho Silvy, který v minulosti působil jako kurátor ptáků v Loro Parque Tenerife, největším papouščím parku na světě. „Tato publikace je částečný překlad z cizího jazyka a je doplněna o zkušenosti, názory a náhledy českých specialistů,“ přiblížil vydavatel Nové Exoty. Kniha o formátu A4 bude mít okolo 500 stran a její vydavatel se nyní rozhoduje mezi dvěma verzemi obálek. Nakonec mezi nimi nechá vybrat samotné čtenáře.

Pokud se tedy chcete podílet na výběru přebalu pro tento titul, zapojte se do hlasování na stránce časopisu Nová Exota na Facebooku. „Budeme velmi rádi, pokud nám pomůžete vybrat jednu ze dvou variant obálky. Hlasovat můžete tak, že označíte vámi zvolenou fotku jako ,,To se mi líbí“. Podobná publikace u nás nikdy nebyla vydána. Jedná se o kompletního průvodce chovem všech papoušků s mnoha fotografiemi,“ upozorňuje vydavatel. Na knížce Nová Exota pracuje již druhým rokem, původně ji redakce chtěla vydat již loni na podzim u příležitosti mezinárodní výstavy Exota Olomouc 2014. Přípravy ale zdrželo doplňování původních kapitol o český kontext.

Průvodce chovem papoušků

Pokus o „novodobého Vašíčka“?

Průvodce chovem papoušků svým způsobem naváže na víc než deset let starou knižní edici o papoušcích světa od Milana Vašíčka, kterou krátce po roce 2000 vydalo nakladatelství Barko k níž má nyní autorská práva právě vydavatel Nové Exoty. Osmidílná edice je dodnes považovaná za základní chovatelskou příručku pro české a slovenské chovatele papoušků a dodnes nebyla – co se týče informací o chovu papoušků v České republice a na Slovensku – překonána. Průvodce chovem papoušků se nevěnuje historii chovu jednotlivých druhů papoušků v tuzemsku, zaměřuje se výhradně na chovatelské informace.

K TÉMATU: Smutný fakt: polovina ochočených žaků v Česku se nedožije ani věku andulky

Tony Silva se zabývá chovem papoušků od svých deseti let, kdy ho v obchodě se zvířaty poblíž domu jeho rodičů zaujali arové ararauny a arakangy. Prvního velkého papouška si pořídil v roce 1976, kdy mu bylo šestnáct let. Už o dva roky později jako první ve Spojených státech odchoval kogny dlouhozobé. Postupně začal za papoušky cestovat do Střední a Jižní Ameriky a poznávat jejich život v přirozeném prostředí. Zaměřil se na jejich hnízdní chování a potravu, čímž pomohl řadě chovatelů. Jeho informace se staly nepostradatelné při chovu řady vzácných druhů papoušků, jež se do té doby nedařilo v zajetí rozmnožovat. Tony Silva je také velmi aktivním publicistou, vydal stovky odborných článků a také sedm knih.

Průvodce chovem papoušků

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 16. až 18. ledna 2015

Dálší článek

Nová chovatelská burza v Kroměříži napoprvé přilákala dva tisíce návštěvníků. Převládali exotáři

3 Comments

  • Hlasuji pro přebal s obrázkem loriů.

  • Dobrý den, momentálně se mi více líbí asi tmavá varianta, ale pokud by bylo možné fotografii loriů posunout výše aby ten dole měl více prostoru od hrany a naopak ten horní mírně překrýval text a přidal tak stránce na plasticitě, jako je tomu u verze s kakadu, tak bych volil variantu lori :)) Barevně na mě působí moderněji, čistěji a vzdušněji :))
    Hezký den

  • Dobrý den hlasuji taky pro varintu lori líbí se mě víc než černé provedení .

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější