Pomozte chovateli, kterému se v Praze zřítila část domu a čeká jej demolice

Zničený důmMožná jste před několika dny zachytili informaci o domu, který se zřítil v pražských Ďáblicích. Některá média neopomněla zdůraznit, že hasiči z trosek zachraňovali několik psů a také čtyřicet klecí s papoušky. Zřícený dům patřil známému chovateli a publicistovi Martinu Smrčkovi, předsedovi česko-slovenského Forpus klubu zaměřeného na chov papoušíčků. Při pádu nosné zdi domu, která „ujela“ při kopání drenážní jámy, se naštěstí nikomu nic nestalo – ani lidem, ani zvířatům. Dům je ale nadále neobyvatelný a bude muset být stržen. Pro rodinu Martina Smrčka to znamená katastrofu: musí zaplatit nejen odbornou demolici, ale poté i stavbu nového domu.
Náklady spojené jenom s odstraněním sutin jsou nad možnosti rodiny chovatele, Martin Smrček se proto obrací na všechny kolegy chovatele s naléhavou prosbou o pomoc: „Ve středu 22. června nám spadla část domu. Náš dům, ve kterém jsme 21 let bydleli s pejsky, papoušky a vychovávali čtyři děti, nelze zachránit, je dle statika určený k demolici. Tu musíme provést v nejbližším možném termínu,ale cena je pro nás vtuto chvíli nedosažitelná. Za jakoukoliv finanční podporu, která by nám pomohla v této kritické situaci, budeme vděčni. Číslo účtu: 670100-2209734522/6210. Děkujeme!,“ píší manželé Smrčkovi v letáku, který rozeslali několika svým dobrým známým a který zveřejňujeme níže.

Manželům Smrčkovým pomůže jakákoli částka. Ocitli se v situaci, kterou si asi nikdo z nás nedokáže ani představit: ráno odejdete v klidu do práce a o několik hodin později se dozvíte, že část vašeho domu spadla a vy si ani nemůžete vyzvednout žádné osobní věci, protože hrozí zřícení dalších zdí. Několik hodin pak zpoza policejní pásky pozorujete, jak specialisté staví podpěry, aby zabránili dalším sesuvům a čekáte, zda vás náhodou nepustí na chvíli alespoň do části domu, abyste si odnesli pár osobních věcí. Dnes je už jasné, že pojišťovna rodině Smrčkových nevyplatí žádnou náhradu škody a jen demolice neobyvatelného domu vyjde na víc než půl milionu korun. Odškodné od stavební firmy také nepřijde: výkop dělali najatí ukrajinští dělníci… Za jakoukoli pomoc tedy i za rodinu Smrčkových děkujeme!

Prosba o pomoc by potucek793
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..