Chcete vystavovat na světovém šampionátu C.O.M. 2020 v Portugalsku? Přihlásit se můžete do 5. prosince

UVNITŘ PODMÍNKY – Pouze do čtvrtka 5. prosince 2019 přijímá Ústřední komise chovatelů okrasného a exotického ptactva Českého svazu chovatelů přihlášky zájemců z České republiky o účast a vystavování na 68. světovém šampionátu exotického ptactva C.O.M. 2020 v portugalském Matosinhosu. Přihlášky na akci, která proběhne od 18. do 27. ledna 2020 a pro veřejnost bude přístupná 24. až 26. ledna 2020, přijímá předseda Ústřední komise chovatelů okrasného a exotického ptactva ČSCH Martin Kabát na e-mailu martinkabat.ph@seznam.cz nejpozději do 5. prosince 2019 do 20:00 hod. ČSCH jako členská organizace C.O.M. zároveň zveřejnila podmínky pro účastníky a rozdělení výstavních ptáků do tříd C.O.M.

V přihlášce na světový šampionát by měla být uvedena třída a druh vystavovaných ptáků, barva, počet kusů, zda jde o jednotlivce nebo kolekci, dále jméno a příjmení vystavovatele, adresa trvalého pobytu, číslo mobilního telefonu a e-mailová adresa. Organizátoři šampionátu budou vybírat za každého vystaveného ptáka poplatek 14 euro, katalog výstavy bude stát 12 euro a účast na galavečeru s vyhlašováním vítězů vyjde na 55 euro (avšak není povinná). Ústřední komise chovatelů okrasného a exotického ptactva ČSCH po obdržení přihlášek bude jednotlivé účastníky informovat o způsobu a harmonogramu svozu ptactva na světový šampionát a úhradě poplatků.

Loňský 67. světový šampionát C.O.M. v nizozemském Zwolle:

Loni na šampionátu bodovalo pět Čechů

Čeští chovatelé jsou na světových šampionátech C.O.M. tradičně úspěšní. Loni ze 104 ptáků z České republiky vystavených na šampionátu v nizozemském Zwolle získalo 37 medaili, v 15 případech šlo dokonce o zlatý kov. Na světový šampionát se vypravilo vystavovat devět českých chovatelů, což je zatím nejvíce za dobu konání této akce. Mezi Čechy pak tradičně exceloval chovatel výstavních andulek Ladislav Groda, který získal celkem 12 zlatých, 13 stříbrných a pět bronzových medailí. Skóre české výpravy pomohl zvýšit i nováček na C.O.M. Martin Papač, který s výstavními neofémami modrohlavými docílil dvakrát prvního a jednou třetího místa. Jednu stříbrnou medaili získal i chovatel výstavních korel René Poštulka za perlového opalina s bílou maskou.

K TÉMATU: Češi na světovém šampionátu C.O.M. 2019 ve Zwolle posbírali 37 medailí, z toho 15 zlatých

Velmi úspěšní byli na loňském světovém šampionátu C.O.M. členové Klubu chovatelů amadin Gouldové. Rostislav Petřík získal první místo s modrou amadinou s černou hlavou a třetí místo s pastelovou s červenou hlavou. Roman Veselka obdržel bronzovou medaili za modrou amadinu s černou hlavou. Celkově se světového šampionátu C.O.M. 2019 ve Zwolle zúčastnilo přes tři tisíce vystavovatelů a hodnotilo se na 25 tisíc ptáků. Česká republika v počtu prvních míst skočila desátá. Kromě výše jmenovaných ve Zwolle vystavovali i Radomír Veselý (kanáři), Jaromír Vachutka, Jaroslav Nesvorný (korely) a Michal Vít (amadiny). V Portugalsku, které je o poznání dál než Nizozemsko, se tak hojná účast z Česka neočekává.

Podrobné informace o rozdělení exotů do výstavních tříd C.O.M. a obecné podmínky účasti na 69. šampionátu C.O.M. 2020 v portugalském Matosinhosu naleznete v následujících dokumentech:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..