Chovatelé sobě: u Litomyšle se bude koncem srpna „rožnit“, sjedou se kapacity z Česka i ciziny

Konec dvouměsíčního distance od všech hromadných akcí, kdy byly kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zrušeny i chovatelské burzy, setkání a schůze, se rozhodli oslavit chovatelé exotů z Litomyšlska. Na sobotu 22. srpna svolávají do areálu fotbalového hřiště v Janově u Litomyšle neformální přátelské posezení u piva, vína a grilovaného masa. Naplánovaná není žádná přednáška, celá akce bude čistě volnou zábavou a setkáním chovatelů z České republiky, Slovenska i dalších zemí. Pořádají ji chovatelé Miloslav Vošický, Marcel Kohout a Martin Paček, kteří rozeslali pozvánku prostřednictvím sociální sítě Facebook.

„Jsme skupina příznivců chovatelství a protože všichni rádi diskutujeme o svém koníčku, ale i o všem, co nás zajímá, chtěli bychom pro nás všechny uspořádat setkání,“ popisují, jak vznikl nápad na společné setkání. Akce, která začne ve 14 hodin, je otevřena veškeré chovatelské veřejnosti a jejich doprovodu. „Rádi přivítáme drobné chovatele i začátečníky. Účast již přislíbila řada zajímavých chovatelů z České republiky a pokud to situace dovolí, zúčastní se chovatelé z dalších evropských zemí. Zdůrazňujeme, že akce je zaměřena na přátelský pokec a setkání chovatelů a jejich vzájemnou výměnu zkušeností,“ přiblížili pořadatelé s tím, že areál v Janově má omezenou kapacitu, která se již pomalu plní.

Ubytování ve stanu nebo za poplatek na internátu

Zájemci si musí včas rezervovat místo a dopředu uhradit účastnický poplatek 500 Kč, resp. 20 euro, v němž je zahrnuta celodenní konzumace grilovaného masa, pečiva a zeleninových salátů, uvítací přípitek, káva a moučník, překvapení a odvoz na ubytování a ráno zpět do areálu. Účastnický poplatek je potřeba uhradit společně s podáním přihlášky nejpozději do 14. srpna na český účet 1140718019/3030 nebo slovenský SK7075000000000807431733. Do zprávy pro příjemce je třeba uvést jméno plátce a počet účastníků, za které je poplatek hrazen. „V případě, že nebudete chtít přenocovat v areálu ve vlastním spacáku, stanu či autě, můžeme zajistit ubytování v nedaleké Litomyšli,“ slibují organizátoři.

Nocleh bude možný ve dvoulůžkových pokojích litomyšlské střední školy a vyjde na 300 Kč za osobu na noc. Registraci na setkání a případné ubytování je třeba zaslat na e-mailovou adresu chovatelesobe@seznam.cz, případné dotazy vyřizují organizátoři telefonicky na číslech 776 707 717 (Miloslav Vošický), 733 638 738 (Marcel Kohout) nebo pro slovenské účastníky na čísle 903 449 050 (Martin Paček). Vzhledem ke zrušenému V.I.P. setkání chovatelů exotického ptactva a posunutému semináři časopisu Papoušci půjde o jedno z mála celostátních setkání chovatelů exotů v letošním roce před tradiční mezinárodní výstavou EXOTA Olomouc, která se uskuteční začátkem října na olomouckém Výstavišti Flora.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..