Ararauna.cz vytváří databázi veterinářů – specialistů na ptáky

Ne každý veterinář a ne každá veterinární ordinace jsou schopny poskytnout kvalitní péči papouškům a dalším exotickým ptákům, proto se web Ararauna.cz rozhodl vytvořit databázi veterinářů specializovaných na ptáky. Mediálně známých veterinářů, kteří se zabývají aviární medicínou, je jen minimum a ne každý chovatel si může dovolit cestovat za nimi stovky kilometrů. Proto je vhodné mít po ruce seznam takových lékařů, rozdělený po jednotlivých krajích.

Podobných databází a přehledů specializovaných veterinářů existuje na českém internetu několik, žádný však není úplný. Redakce serveru Ararauna.cz si ani nedělá ambice, že by její databáze někdy obsáhla naprosto všechny tuzemské aviární mediky. Ve spolupráci s našimi čtenáři se ale můžeme pokusit o co nejúplnější seznam s nejaktuálnějšími údaji. Pokud tedy v našem přehledu chybí veterina, o které spolehlivě víte, že by zde měla být, napište nám na adresu admin@ararauna.cz a my ji neprodleně doplníme.

Databáze ptačích veterinářů má velmi jednoduchou strukturu, obsahuje v podstatě jen základní údaje (název veterinární ordinace nebo kliniky, jméno veterináře, adresu, web, e-mail a telefon), které lze prakticky a rychle aktualizovat. Vše ostatní, od otevíracích hodin, provozu ambulance až po nabízené služby, zájemce najde na webových stránkách konkrétní veterinární ordinace.

Věříme, že se vám tato novinka na webu Ararauna.cz bude líbit a v případě, že vám pomůže, dáte o ní vědět dalším kolegům chovatelům. Jedině společnými silami dokážeme vytvořit co nejúplnější a nejaktuálnější databázi.

Předchozí článek

Uletěl vám papoušek? Pomůže vám internetový projekt Uprchlíci

Dálší článek

EU chce zcela zakázat chov invazivních druhů zvířat. Dotkne se to i papoušků?

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější