Pražská ZOO má nové logo, kardinál Duka adoptoval čtyři kardinály

Nové logo začala od soboty 31. března používat pražská zoologická zahrada. Jeho autorem je newyorské studio Chermayeff  & Geismar, které do něj zakomponovalo barevné stopy obojživelníka, plaza, ptáka a dvou savců – šelmy a kopytníka. Poslední tři roky ZOO používala provizorní logo od výtvarníka Vladimíra Veselého, které na sklonku roku 2009 nahradilo dlouholeté originální logo Michala Cihláře, jenž požadoval veškeré svoje grafiky ze zahrady odstranit a podal kvůli tomu na ZOO dokonce žalobu.

„Logo pro nás vyvíjeli ti nejlepší z nejlepších. Podle mého názoru je přitažlivé, výrazné i optimistické. Věřím, že si vydobude přízeň veřejnosti a že spolu s novým vizuálním stylem, který na něj naváže, bude ZOO Praha dobře sloužit po dlouhá léta,“ prohlásil ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek. Slavnostního uvedení nového loga „do provozu“ se přímo v pražské Troji zúčastnil pražský primátor Bohuslav Svoboda a kardinál Dominik Duka, který mu požehnal.

Duka se postaral o vtipnou vložku slavnosti, když z rukou ředitele Bobka převzal certifikát adoptivního rodiče pro exotické ptáky kardinály dominikánské. Pražský kardinál adoptoval celkem čtyři exoty. „Praha má tedy nejvíce kardinálů na světě – šest,“ konstatoval Bobek. Zoologická zahrada zároveň otevřela novou Geostezku mezi expozicí Ptačích mokřadů a Gočárovými domy. „Nová expozice nazvaná „Stopy v čase“ přibližuje na celkem devíti stanovištích jednotlivé geologické etapy z historie Země. Stezku lemují vystavené originály i kopie zkamenělin, například lebka šavlozubého tygra nebo stopa tyranosaura,“ přiblížila mluvčí ZOO Tereza Palečková.

Na závěr slavnostního uvedení nového loga hosté poklepali na základní kámen nově budovaného Pavilonu velemloků. Už v příštím roce by v něm chtěla pražská ZOO veřejnosti ukázat největší obojživelníky na světě, velemloky čínské, kteří inspirovali spisovatele Karla Čapka při psaní románu Válka s mloky.

Foto: ZOO Praha

Líbí se vám nové logo pražské ZOO?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..