Brazilská policie zadržela pašeráka, co převážel v osobním autě 336 papoušků

Kuriózní případ pašování mláďat papoušků řeší brazilská dálniční policie. Na transbrazilské dálnici u Sao Paula při rutinní kontrole osobního vozidla narazila na 336 mláďat papoušků, které řidič převážel v nákladním prostoru a na zadních sedadlech. Policistům vypověděl, že cestuje z města Ivinhema v regionu Mato Grosso do Sul do metropole Brasília. Ptáky převážel bez potřebné licence a policisté mu je ihned zabavili.

Policie nesdělila, jaké druhy papoušků pašerák vezl, podle zveřejněné fotografie šlo ale o blíže nespecifikované amazoňany. Řidič přiznal, že cena jednoho ptáka se pohybovala okolo 50 dolarů (asi tisíc korun) a v maloobchodním řetězci by je prodal za 300 dolarů (asi šest tisíc korun). Hodnota celkové zásilky 336 ptáků tedy dosahovala až dvou milionů korun (při pořizovací ceně 336 tisíc Kč). Řidič a jeho komplicové byli eskortováni na nejbližší policejní stanici.

Zabavené papoušky předala federální dálniční policie Sdružení na ochranu volně žijících zvířat, působícímu v regionu Assisi, rovněž poblíž Sao Paula. O případu informoval server Renctas.org.br.

Foto: PRF Brasil

Předchozí článek

Dáváte svým papouškům šípky? Je ideální čas na jejich sběr

Dálší článek

Ředitelka ZOO Dvůr Králové Dana Holečková rezignovala, nástupce vzejde z konkurzu

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější