Česko letos zažije dvě odborné konference pro chovatele papoušků. První už 23. března

Hned dvě odborné celodenní konference chovatelů papoušků a dalších exotických ptáků letos proběhnou v České republice. První pořádá už koncem tohoto měsíce Klub přátel exotického ptactva (KPEP) ve středočeských Kozovazech, druhou plánuje na začátek září vydavatel časopisu Papoušci, českobudějovické vydavatelství Dona. Jeho konference proběhne v konferenčním centru Tři věžičky u Jihlavy. Na obou akcích vystoupí známí čeští chovatelé i zástupci zoologických zahrad.

Kozovazy: V.I.P. setkání Klubu přátel exotického ptactva

8. ročník V.I.P. setkání chovatelů v penzionu Lony v Kozovazech zahájí příští sobotu 23. března ve 13 hodin přednáška kurátora ptáků pražské zoologické zahrady Antonína Vaidla o spolupráci zoo a soukromých chovatelů. Poté vystoupí majitel specializovaných eshopů ePapoušek.cz a Amazonia.cz Milan Bartl s příspěvkem o nových trendech ve výživě papoušků, Jaroslav Nesvorný odprezentuje Klub chovatelů korel a veterinární lékařka Helena Vaidlová shrne nejčastější chovatelské chyby a jejich následky.

Chovatel Jan Cvrček v následné přednášce položí otázku, zda je rosela adelaidská samostatný druh nebo poddruh. Antonín Korec představí Klub chovatelů Klatovy a poté šéfredaktor a vydavatel časopisu Nová Exota Jan Sojka s chovatelem Štěpánem Šestákem seznámí přítomné chovem a odchovem vzácných jihoamerických papoušků – aratingů žlutých, amazoňanů rudoocasých a amazónků červenohlavých. Vratislav Urbášek na závěr představí nově vzniklou Asociaci chovatelů exotického ptactva.

Setkání se uskuteční v konferenční místnosti penzionu Lony v Kozovazech, kam se pravidelná V.I.P. setkání chovatelů přesunula loni z blízkých Jirn, kde proběhlo prvních šest ročníků této akce. Účastnický poplatek vyjde na 700 korun a je v něm započítán i oběd, kterým setkání začíná, nealkoholický nápoj, káva, zákusek a večerní raut. Zájemci se mohou na místě ubytovat, přenocování a snídaně vyjde na 600 korun na osobu. Organizátory Ladislava Žohu a Zdeňka Vandělíka lze kontaktovat přes web www.kpep.cz.

Na V.I.P. setkání chovatelů exotického ptactva se do Kozovaz sjíždí řada chovatelských kapacit. Snímek z loňského setkání zachytil Čestmíra Drozdka (zcela vlevo), který jako první v České republice odchoval žaky a trichy orlí, či kurátora ptáků pražské zoo Antonína Vaidla (uprostřed), který bude mít na letošním ročníku prezentaci. (Foto: KPEP)

Tři věžičky: seminář vydavatele časopisu Papoušci

6. seminář „Svět papoušků a lidí“ pod taktovkou vydavatele časopisu Papoušci proběhne v sobotu 7. září v kongresovém centru hotelu Tři věžičky poblíž Jihlavy. Akci zahájí v 9:40 hod. dopoledne přednáška zahraničního hosta Patricka Ghyselse z Belgie o nejnovějších informacích a poznatcích o výživě papoušků. Na ni naváže kurátor ptáků pražské zoo Antonín Vaidl příspěvkem o vylepšení chovatelských podmínek pro efektivnější výsledky v chovu papoušků. Veterinární specialista Viktor Tukač poté zodpoví nejčastější chovatelské veterinární dotazy.

Zkušenosti s chovem čtrnácti druhů arů odprezentuje východočeský chovatel Zdeněk Špalek, načež Daniel Vaněk přednese prezentaci na téma Architektura chovatelského zařízení – legislativa a stavební část. Celé setkání zakončí vystoupení předsedy KPEP Ladislava Žohy na téma chovatelských burz, připravované evropské legislativy, vzniku Asociace chovatelů exotického ptactva a další. Poté bude následovat moderovaná diskuse mezi vystupujícími a účastníky setkání. Vydavatel časopisu Papoušci během akce představí tři nové chovatelské publikace.

Účastnický poplatek vyjde na 850 korun, případně na 750 korun pro předplatitele časopisu Papoušci. V ceně je zahrnuto ranní občerstvení, oběd, odpolední občerstvení a dva nápoje. Zájemci se mohou hlásit výhradně telefonicky vedoucí organizačního týmu Jitce Zámečníkové na čísle 386 359 633. Počet míst v sále je omezen.

Úvodní foto: KPEP (V.I.P. setkání chovatelů v Jirnech)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..