Zajímají vás televizní dokumenty o papoušcích? Web Ararauna.cz vytváří jejich databázi

Chtěli byste sledovat dokumentární filmy o papoušcích, ale na českých televizích na ně skoro nenarazíte? Internet je plný různých videí s papoušky, ale jen tu a tam se na globálních videoserverech objeví plnohodnotné televizní dokumenty. V drtivé většině případů jde o snímky v angličtině, někdy se ale dá narazit i na česky dabované filmy. Server Ararauna.cz se rozhodl z těch nejzajímavějších a nejkvalitnějších dokumentů vytvořit databázi, která nabídne volně dostupné filmy z portálů YouTube.com a Vimeo.com.

Databáze bude postupně doplňována o další tituly tak, jak na ně redakce webu Ararauna.cz narazí, nebo ji o nich budete informovat vy, naši čtenáři. V abecedním přehledu dokumentů bude k dispozici informace o délce filmu a jeho jazykové mutaci, na detailní stránce se samotným dokumentem pak krátký popis filmu, název producenta a rok výroby. Vzhledem k tomu, že řada televizních společností zakazuje volné šíření svých autorských děl, může se stát, že některé dokumenty zařazené do této databáze budou na videoportálech YouTube.com a Vimeo.com zablokovány. V takovém případě budou z databáze na webu Ararauna.cz vyřazeny.

PŘÍMÝ ODKAZ: Databáze televizních dokumentů o papoušcích

Nová databáze zatím obsahuje osm dokumentů. V češtině je dostupný téměř hodinový snímek Austrálie – země plná papoušků z produkce ABC Television, který před časem vysílala česká TV Barrandov. Mezi unikátní snímky patří dokument o historii záchrany novozélandského papouška kakapa sovího s unikátními a dosud nezveřejněnými videy jeho chování ve volné přírodě i v zajetí, nebo dokument o nejinteligentnějším papouškovi světa, rovněž novozélandském nestorovi kea. Zajímavá je také reportáž z expedice, která v Brazílii a Argentině pátrala po příčinách vyhubení ary tyrkysového, někdejšího příbuzného ary hyacintového a ary kobaltového.

Úvodní foto: costaricasrainforest.blogspot.com

2 komentářů

  1. robo napsal:

    https://www.youtube.com/watch?v=plC1mfYnZpc …. dokument s nazvom raj papousku

    • Jan Potůček napsal:

      Díky, už je přidaný v databázi. Snažil jsem se ho najít pod jeho oficiálním názvem, ale tohle je opravdu překvapení – český dabing 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..