Síť zverimexů Pet Center změní majitele, skupina Penta se jí chce zbavit ještě letos

Jedna z největších tuzemských sítí zverimexů Pet Center změní majitele. Investiční skupina Penta, která ji vlastní prostřednictvím německé firmy Gimborn zaměřené na výrobu krmiv pro domácí zvířata, se jí chce zbavit ještě v letošním roce. Potvrdil to zakladatel a spolumajitel Penty Marek Dospiva i investiční ředitel skupiny pro oblast zdravotnictví a retailu Václav Jirků. Prodejny Pet Center nesplnily představu Penty, že se z malé firmy postupně stane největší hráč na trhu s krmivem a potřebami pro zvířata.

„V projektu Pet Center jsme od roku 2008. Letos to bude pátý rok a logicky se blíží období, kdy padne nějaké rozhodnutí. Myslím, že to bude do konce letošního roku,“ řekl Jirků v rozhovoru pro časopis MarketingSalesMedia. „Chceme se zbavit projektů, u kterých nevidíme šanci dosáhnout zajímavé kritické velikosti. Pokud se bavíme o retailu, nyní se to pravděpodobně týká pouze Pet Center,“ dodal. Obdobně se pro úterní Hospodářské noviny vyjádřil i spolumajitel Penty Marek Dospiva.

Víc než stovka obchodů v Česku a na Slovensku

„Mysleli jsme si, že koupíme malou firmu a ta pak skoupí další. Zjistili jsme, že tento model na poli pet foodu nefunguje, protože trh už je relativně konsolidovaný,“ vysvětlil Dospiva. Penta bude prodávat Pet Centra jako celek prostřednictvím jejich mateřské společnosti Gimborn. Na trhu s potřebami pro domácí mazlíčky půjde o významnou transakci, protože Pet Centra obsadila lukrativní prodejní prostory ve velkých obchodních centrech krajských měst a jsou tak dostupnější mnohem většímu počtu zákazníků než jiné, menší zverimexy.

V celé České republice mají Pet Centra na 80 obchodů, přitom jenom na Prahu jich připadá 29 (Brno jich má šest, Ostrava nebo České Budějovice pět). Dalších 39 prodejen provozují Pet Centra na Slovensku.

Úvodní foto: www.galerieharfa.cz

Předchozí článek

Zajímají vás televizní dokumenty o papoušcích? Web Ararauna.cz vytváří jejich databázi

Dálší článek

Nová ptačí chřipka H7N9 má v Číně už 23 obětí, přenos z člověka na člověka se ale neprokázal

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější