Exota Olomouc letos pravděpodobně nebude. Kvůli průtahům s rekonstrukcí výstaviště

Největší tuzemská výstava exotického ptactva, tradiční Exota Olomouc, se letos pravděpodobně neuskuteční. A to i přes to, že už od předloňského ročníku byl stanoven její letošní termín na 11. až 13. října 2013. Olomoucké výstaviště Flora ale bude během podzimu s největší pravděpodobností v rekonstruci, jejíž termín se posunul kvůli odvolání neúspěšného účastníka výběrového řízení na tuto zakázku. Informoval o tom Jan Sojka, vydavatel časopisu Nová Exota, který je zároveň členem organizačního výboru Exoty Olomouc.


„Situace je taková, že Exota Olomouc 2013 na 90 pocent k dnešnímu dni nebude. Je to zapříčiněno rekonstrukcí výstaviště Flora, ve kterém se akce koná. Těch 10 procent – to je prostor do konce května, který nám dává výstaviště, které tvrdí, že údajně pavilon A – ten nejdůležitější – by měl být opraven… Uvidíme, spíše to osobně vidím tak, že výstava letos nebude a bude až v roce 2014,“ napsal Sojka v pondělí do diskuse na internetových stránkách Nové Exoty. Plánovaná rekonstrukce výstaviště se podle něj protáhla kvůli odvolání společnosti Skanska, která coby neúspěšný účastník výběrového řízení využila všechny možné opravné prostředky.

Rekonstrukce má vyjít na 210 milionů korun

Rozhodnutí výběrové komise olomouckého magistrátu tak skončilo až u správního soudu. „Jde tedy o vysokou hru a moc financí, kterou my chovatelé nejsme schopni ovlivnit. Začátkem června vydá výstavní výbor oficiální prohlášení, v němž padne definitivní rozhodnutí,“ dodal Sojka s tím, že jde o jeho osobní subjektivní názor, nikoli prohlášení organizátora Exoty. Výstava se měla letos konat po tradiční dvouleté přestávce. Rekonstrukce olomouckého výstaviště Flora a jeho částečná dostavba má vyjít na 210 milionů korun, necelou polovinu získá město coby majitel objektu z evropských dotací.

Kompletně zrekonstruované má být výstaviště nejpozději do poloviny roku 2015. Pokud by olomoucký magistrát tento termí nestihl, musel by vracet téměř 100 milionů korun Evropské unii. Součástí projektu je i stavba nové správní budovy s restaurací a administrativním centrem, nové příjezdové cesty a parkoviště s kapacitou sta osobních automobilů a deseti autobusů.

Úvodní foto: www.exotaolomouc.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..