První veřejný seminář o volném letu papoušků v Česku: 1. června v Jeseníkách

Stále populárnější volné lety papoušků se dočkají prvního tuzemského veřejného semináře. 1. června ho v areálu Faunaparku v Lipové-lázni na Jesenicku pořádá Zdeněk Krňávek, největší propagátor volného létání papoušků v Česku. „Kapacitu jsme omezili na čtyřicet účastníků, protože součástí semináře je přednáška, která se bude konat uvnitř budovy Faunaparku a tam se vejde jen určitý počet lidí,“ sdělil organizátor serveru Ararauna.cz. Polovina míst je podle něj již obsazena, a to i přes to, že účastnický poplatek vyjde na 300 korun.

„Do poplatku je zahrnut oběd, nápoj dle výběru a projížďka na pojízdném pivním baru. Děti jsou od vstupného osvobozeny, ale nemají zajištěné občerstvení ani projížďku,“ upřesnil Zdeněk Krňávek. Seminář není určen jen majitelům ochočených papoušků, ale i zájemcům, kteří zatím uvažují o tom, že si takového mazlíčka pořídí a chtějí se dozvědět, co všechno jeho chov obnáší. Dozví se tak všeobecné informace o papoušcích, jejich chovu v bytě, výběru klece nebo voliéry, krmivu, výchově, ale i na co si dát pozor při pořizování papouška.

Volnému letu bude věnována část přednášky, která se zaměří na zvykání ptáka na kšíry, trénink na volný let včetně instruktážních videí, nebezpečí při volných letech, které představují voliéry, jedoucí vlaky, apod. Po přednášce bude následovat diskuse, v níž se účastníci budou moci na cokoli zeptat, a především praktická ukázka volného letu (při vhodném počasí). „Létat budou moje ararauny Bára a Endáš, a také samička Rika od Tomáše Koukoly ze Šumperka. Věříme, že se k ní přidá i sameček Fifo, který momentálně dokončuje trénink a během pěti až sedmi dnů by mohl vyzkoušet létání bez kšírů,“ popisuje Zdeněk Krňávek.

K ukázce volného letu by se měl připojit i žako Richard a ararauna Bára z Hlučína, aratinga jendaj Ferda a pravděpodobně také aratinga sluneční Chico a papoušek konžský Majky z Brna, který v těchto dnech rovněž dokončuje trénik pro první volný let. „Seminář je určen především pro ty, co uvažují o koupi velkých papoušků a chtěli by se dozvědět více o jejich chovu v bytě a našich zkušenostech s nimi,“ dodal Zdeněk Krňávek. Pro Faunapark v Lipové-lázni nepůjde o premiéru, volné létání papoušků zde proběhlo již několikrát. Poprvé však půjde o celodenní odborně zaměřenou akci.

Úvodní foto: Zdeněk Krňávek, www.operenimazlicci.cz

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 3. až 5. května 2013

Dálší článek

Exota Olomouc letos pravděpodobně nebude. Kvůli průtahům s rekonstrukcí výstaviště

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější