Hasičům se podařilo oživit přehřátého kakadua, co byl omylem zamknutý v autě

UVNITŘ VIDEO – V nečekanou záchrannou akci se vyvinul výjezd hasičů v americkém městě Surprise v Arizoně. Řidička jednotku záchranářů zavolala poté, co si v parném odpoledni na příjezdové cestě ke svému domu zabouchla klíčky ve svém pickupu. Uvnitř ale zůstala klec s ochočeným kakaduem moluckým. Hasiči našli papouška, jak leží na břiše na dně klece a nezvykle hluboce dýchá. Majitelka ihned zavolala na veterinární pohotovost, hasiči se ale podle televize CBS rozhodli, že do příjezdu lékaře kakaduovi poskytnou první pomoc.


Záchranáři polomrtvému ptákovi aplikovali kyslík prostřednictvím dýchací masky, pod obě křídla mu umístili led a chladili ho vodou z rozprašovače. Veterinář, který dorazil o několik minut později a na telefonu měl specialistu na ptáky, už jen pouze konstatoval, že hasiči udělali přesně to, co bylo třeba. Oživování papouška trvalo čtvrt hodiny (viz video), poté se papoušek opřel, zvedl a začal normálně dýchat. Pro jistotu byl ale převezen na veterinární kliniku, kde strávil ještě několik dní na pozorování.

Nyní je už Rasty, jak se ochočený kakadu molucký jmenuje, zpět u svojí majitelky. Papoušci a obecně všichni ptáci jsou na přehřátí velmi hákliví. Mají totiž mnohem vyšší přirozenou teplotu těla než savci, až okolo 40 stupňů.

Úvodní foto: Wikimedia.com


Předchozí článek

Majitelé volně létajících papoušků se v pátek sejdou na Krásném u Šumperka

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 5. až 7. července 2013

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější