Majitelé volně létajících papoušků se v pátek sejdou na Krásném u Šumperka

UVNITŘ POZVÁNKA – Setkání a společný hromadný let papoušků chystají na tento pátek v autokempu na Krásném u Šumperka majitelé arů a dalších papoušků, kteří praktikují volný let. Akci pořádá šumperský chovatel a největší propagátor Free Flightu v Česku Zdeněk Krňávek, který za poslední rok strhnul ke stejnému koníčku řadu dalších majitelů ochočených papoušků. Očekává se hromadný let více než deseti arů araraun (dosud nejvíce jich pohromadě v Česku letělo sedm) i jiných papouščích druhů, mezi nimiž nebude chybět žako nebo aratingové.

K TÉMATU: První veřejný seminář o volném letu papoušků v Česku: 1. června v Jeseníkách

Setkání na Krásném začíná tento pátek 5. července od 9:00 hod. (je státní svátek, takže je volný den) a potrvá prakticky celý den. Zúčastnit se ho mohou všichni zájemci bez ohledu na to, zda sebou vezmou papoušky, nebo se pouze chtějí vidět jejich volné létání na vlastní oči. Akci zaznamenají zpravodajské štáby tří největších českých televizí: Novy, Primy family i České televize. „Pro případ, že by bylo špatné počasí a pršelo by, zvolili jsme náhradní termín hned na druhý den – sobotu 6. července od 9:00,“ sdělil Zdeněk Krňávek.

Organizátor má potvrzenu účast deseti chovatelů, někteří papoušci budou na kšírách, protože teprve procházejí výcvikem před prvním volným vypuštěním. Vyznavači Free Flightu se sjedou z celé republiky, například z Karlových Varů, Ostravy a dalších regionů. Chybět nebude ani redakce serveru Ararauna.cz a eshopu Čoko-papoušek.cz. Setkání proběhne pouhý měsíc po historicky prvním veřejném semináři o volném letu papoušků, který pořádal Zdeněk Krňávek ve Faunaparku v Lipové-lázni v Jeseníkách.

Předchozí článek

Vzácné neofémy nemusely uhynout, stěžuje si veterinář na poměry v tasmánské stanici

Dálší článek

Hasičům se podařilo oživit přehřátého kakadua, co byl omylem zamknutý v autě

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější