Dva farmáře na poli překvapil zatoulaný ara, který dokázal „řídit“ kombajn

Neskutečnou příhodu zažili dva farmáři z východoanglického Suffolku. Při sklizni pšenice na poli narazili na zatoulaného aru araraunu. Papoušek seděl mezi stonky obilí a viditelně byl vysílený. Muži jej zvedli ze země a vzali do kabiny kombajnu, aby ho dovezli na farmu. Pták, který seděl na klíně jednoho z mužů, však po nastartování motoru pevně uchopil volant do zobáku a odmítal se ho pustit. K překvapení obou mužů dokázal stroj udržet ve směru, kde měli u pole zaparkované auto. Mark Wells a Andrew Barber se poté rozhodli, že se o aru dočasně postarají, než se najde jeho původní majitel.


„Bylo to něco neskutečného. Nevěřili svým očím, když viděli, jak začal řídit,“ vylíčila později webu SWNS.com Georgie Wellsová, maželka jednoho z mužů. „Je už dost zvláštní narazit na takového ptáka na poli v Anglii, ale když jde o ptáka, který navíc dokáže řídit kombajn, je to něco šíleného.“ Zachránci papouška pojmenovali Rio a ubytovali ho v pokoji pro hosty ve svém domě v Horringeru. Pták s nimi strávil čtyři dny – od pátku do pondělí – a poté jej odvezli k veterináři na kontrolu a k chovateli, který má dostatečné velké voliéry a specializuje se na chov velkých papoušků.

Ara neřídil, jenom se prostě bál

„Zpočátku se nás bál, byl plachý. Brzy ale začal létat kolem domu a opakovaně všechny zdravit „Ahoj!“,“ popsala Georgie Wellsová. Farmáři ale podle webu zjevně nevěděli, čím papouška krmit. Podávali mu banány a toasty namazané arašídovým máslem. Jízdu papouška s kombajnem famáři později popsali tak, že ve chvíli, kdy ptáka zvedli z pole a jeden z nich si ho dal na klín, ara se pevně chytil zobákem volantu a nechtěl se ho pustit po celou dobu dvaceti minut, co jim trvala cesta na druhou stranu pole k zaparkovanému autu. Stisk zobáku byl tak pevný, že farmář, který řídil, občas sám pustil volant a nechal „řídit“ papouška.

„Měli jsme z toho hysterický záchvat smíchu, prostě jsme se nemoli přestat smát,“ popisuje Mark Wells. „Andrew uvažoval o pořízení hands free – teď ho možná našel. Možná bychom mohli papouška používat místo posilovače řízení.“ Vysvětlení příhody je ale prosté: vystrašený a zesláblý papoušek se prostě bál, že jej farmáři budou chtít znovu někam přemístit, a tak se zobákem pevně chytil nejbližšího předmětu, který mu připomínal větev. Neřídil kombajn, ale bránil se další manipulaci od neznámých lidí.

Úvodní foto: SWNS.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..