Britovi hrozí žaloba za to, že si jeho žako denně píská písničku Old MacDonald had a farm

UVNITŘ VIDEO – Žalobou hrozí sousedi dvaašedesátiletému Britovi Stephenu Whiteovi, jehož dvanáctiletý ochočený žako si už dva roky denně hlasitě píská dětskou písničku Old MacDonald had a farm a úvodní znělku seriálu Adamsovi. Rád také vykřikuje „Policie! Policie!“, což prý pochytil z televizního magazínu věnovaného práci kriminální policie, a napodobuje zvonění mobilních telefonů, načež se hlasitě ptá: „Haló, kdo je to?“. Obyvatelé přístavního města King’s Lynn v anglickém Norfolku se kvůli ochočenému papouškovi obrátili na západonorfolkskou radu pro hluk.


„Je to naprosté zneužívání peněz daňových poplatníků a Rada klesla natolik, že se tím zabývá,“ postěžoval si chovatel deníku The Telegraph. Muž, který se živí jako údržbář, žije v rodinném domě společně se svojí osmapadesátiletou ženou. Papouška jménem Buddy si pořídili již před lety, stížnostem ale čelí poslední dva roky. „Co s ním mám dělat – mám mu snad odoperovat hlasivky? Nikde, kde jsem dosud žil, jsem s Buddym neměl problémy. Je to domácí mazlíček, nikdy ho neberu ven z domu. Rada mi oznámila, že s ním můžu trénovat mlčení. Odpověděl jsem jim, že si snad dělají srandu,“ líčí Stephen White.

Úřad bere stížnost jako rutinu

Majitel žaka nyní neví, co se bude dít dál. Rada pro hluk nechala na dům jeho souseda, který zaslal oficiální stížnost, namontovat monitorovací zařízení, které má zachytit skutečnou intenzitu hluku a podle toho radní určí, nakolik papoušek může skutečně obtěžovat okolní obyvatele. „Zřejmě dojde na soud, ale Rada si může prakticky dělat, co chce,“ obává se pan White. Zástupci rady novinářům sdělili, že pokud se stížnost sousedů ukáže být oprávněná, může dojít na stíhání chovatele nebo odstranění příčiny hluku – tedy že by se Stephen White musel papouška zbavit. „Stížnost na papouška budeme řešit stejně jako jakoukoli jinou stížnost na hluk, kterou jsme ze zákona povinni vyšetřit,“ uvedl mluvčí Rady.

Podle stejného mediálního zástupce nejsou podobné stížnosti, zejména v letních měsících, vůbec neobvyklé, protože lidé, kteří chovají různé domácí mazlíčky, mají větší tendenci nechávat otevřené dveře a okna svých bytů a domů. „Tuto konkrétní stížnost vyšetřujeme zcela normálním způsobem, probíhá vyšetřování a dosud nebylo vydáno žádné oznámení nebo formální opatření,“ dodal mluvčí.

Úvodní foto: Panda.org


Předchozí článek

Sezónní krmivo pro papoušky: nasbírejte jim jeřabiny, špendlíky, švestky nebo kukuřici

Dálší článek

Dva farmáře na poli překvapil zatoulaný ara, který dokázal „řídit“ kombajn

2 Comments

  • Ty lidi dnes jsou buď extrémně podrážděný, nebo úplně hloupí. Snad nikdy nebyl lidský vztah k přírodě negativnější. Papoušek si zpívá v domě a přes to se mohou sousedi po*rat? Jestli mají psy, tak bych si naschvál já stěžoval na štěkot psů a bylo by! Tohle mě fascinuje.

  • Myslel jsem si, že takhle lidé blázní jen v Americe, kde se dokáží za všechno žalovat… že ale i v Anglii, to už je smutné.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější